Отборът на , който беше на няколко секунди от това

...

Леверкузен започна с приказен гол, но пак се оказа на губещата страна

Отборът на, който беше на няколко секунди от това да приключи 2020 година пред, записа втора поредна загуба в Бундеслигата. Днес отборът поведе с 1:0 при гостуването си на, само че по-късно позволи поврат за крайното 1:2. Така в този момент Република България (Лайпциг) има късмет да измести “аспирините” от второто място, а първенците да им пернат с 5 точки.

Леверкузен излезе напред в 10-ата минута след впечатляващо осъществяване на, който прокара топката с пета сред краката на вратаря. Головият пас пък пристигна от Флориан Виртц, който майсторски копна кълбото.

Backheel nutmeg: A story in four photos

Leverkusen’s Nadiem Amiri
— B/R Football (@brfootball)
Само 12 минути по-късно обаче защитата на гостите беше пробита в центъра и изравни в обстановка едно на едно с.

Айнтрахт обърна до 2:1 в 54-ата, когато бранителят на Байер Едмонд Тапсоба си вкара автогол в опита да пресече пас на.

Японският футболист на домакините изпусна 100-процентова опция в 73-ата минута, когато можеше да реши всичко.

После шансът пък оказа помощ на играчите от Франкфурт, защото бранителяъ за малко да върне “жеста” с автогола, като отклонената от него топка се отби в гредата на вратата на Трап. После пък парира с рамо рисков изстрел.

За Айнтрахт това е едвам четвърта победа от началото на сезона в немския хайлайф.
YEEEEEEEEEEEESSS

3
— Eintracht Frankfurt (@eintracht_eng)

Бундеслига 14 кръг, събота 2 януари  Айнтрахт Франкфурт 2:1краен резулат  Байер Леверкузен