Отборът на Канада спечели световната титла по хокей на лед

...

Канада триумфира на Световното за младежи след победа на финала над Чехия след продължение

Отборът на Канада завоюва международната купа по хокей на лед за младежи до 20 години за рекорден 20-ти път. " Кленовите листа " надиграха на финала състава на Чехия с 3:2 след продължение.

Нападателят на Аризона Дилан Гюнтер донесе трофея с надвит гол в 6:22 минута на продължението.

Гюнтер се разписа и в постоянното време, а другото попадение за канадците бе дело на Шейн Райт, който вкара точно на 19-ия си рожден ден за 2:0. Вратарят на отбора Томас Милик се отличи с 24 спасявания.

Чехите се разиграха в последната третина, когато с два бързи гола в границите на минута, маркирани от Иржи Кулиха и Якуб Кош, изравниха за 2:2 и пратиха мача в продължение.

С триумфа си във финала Канада взе реванша от Чехия за загубата от този противник с 2:5 на старта на шампионата на 26 декември.

В мача за бронзовите медали Съединени американски щати победи Швеция с 8:7 след продължение. Чаз Лусиус се отличи с хеттрик за триумфа на американците.