Отборът на Испания постигна най-очакваното нещо тази вечер и спечели

...

Испания постигна най-очакваната победа в европейските квалификации

Отборът на Испания реализира най-очакваното нещо довечера и завоюва гостуването си на Фарьорски острови в европейска подготовка. Селекцията на Луис Енрике не остави никакъв късмет на скромния си противник, побеждавайки го с 1:4 посред неговата столица Торшаван.

Двубоят стартира стремително за " Ла Фурия ", която поведе още в 6-ата минута посредством Серхио Рамос. Капитанът показва изключителния си усет, откакто от деликатна позиция съумя да вкара с глава центриране на Иско.

Резултатът беше подсилен в 19-ата минута, когато Хесус Навас си спомни за времето, когато беше крило и след ударен пробив по фланга приключи майсторски в далечния ъгъл на Гесстсон. Доста изненадващо, домакините върнаха едно попадение в 30-ата минута. Дива наслада обзе фарьорите, когато Олсен вкара ненапълно инцидентно с глава.
 Снимка 427900
Източник:

Скандинавците обаче бързо бяха свалени на земята, откакто вратарят им си вкара автогол в 34-ата. Той имаше малшанса изстрел на Иско да се удари в гредата и след досег с неговото тяло да влезе в мрежата.

Крайното 4:1 бе завършено чак в 71-ата минута, когато копна доста елегантно над фарьорския пазач след прекрасен извеждащ пас на Иско.

В идващия кръг Испания приема вкъщи Швеция. Фарьорски острови пък семейства на Швеция.
 Черна гора и Косово не се победиха в люто балканско дерби, което имаше и политически привкус

1:1 в Подгорица, и двата отбора имат идентичен точков актив с България

ФАРЬОРСКИ О-ВИ - ИСПАНИЯ 1:4

0:1 Рамос (6 " ), 0:2 Навас (19 " ), 1:2 Олсен, 1:3 Гесстсон -автогол (34 " ), 1:4 Гая (71 " )

СТАДИОН : " Торшвулур "

СЪДИЯ : Е. Йоргий (Албания)

ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ: Гесстсон, Давидсен, Фаеро, Грегерсен, Сьоренсен, Олсен Ватнсдал, Хансон, Фредериксберг, Олсен, Ватнхамар (резерви: Хансен, Йоенсен, Андреасен, Балдвинсон, Барталстову, Бярталид, Егилсон, Ериксен, Йоенсен, Йохансен, Олсен)

ИСПАНИЯ : Кепа, Навас, Рамос, Ермосо, Роберто, Родриго, Касорла, Аспас, Мората, Иско, Гайа (резерви: Де Хеа, Лопес, Алба, Асенсио, Бускетс, Карвахал, Йоренте, Мартинес, Родриго, Оярзабал, Парехо, Руис)