Отборът на Холандия спечели с 2:0 срещу Швеция в последния

...

Холандия се пребори за честта си, но Швеция е на бараж

Отборът на Холандия завоюва с 2:0 против Швеция в последния си мач от група А на международните квалификации и отбрани достойнството си, само че не съумя да доближи най-малко до баражите. В тях ще се изявяват скандинавците, макар че двата отбора приключиха с еднакъв брой точки - 19.

Швеция обаче има по-добра голова разлика, реализирана в предходния мач - 8:0 над Люксембург, който през днешния ден направи 1:1 с България.

В печален воин за Холандия се трансформира Ариен Робен, който вкара и двата гола за успеха. Той откри от дузпа в 16-ата минута, а малко преди почивката удвои с 37-ия си гол с националната фланелка. Така 33-годишният футболист на Байерн Мюнхен се изравни с Денис Бергкамп на четвъртото място във безконечната класация на реализаторите на " оранжевите ". Лидер е Робин ван Перси с 50 гола. Мондиал 2018 10 кръг, вторник 10 октомври  Холандия 2:0краен резулат  Швеция