Отборът на Хофенхайм завърши впечатляващото си участие в груповата фаза

...

Хофе отново се развихри

Отборът на Хофенхайм приключи впечатляващото си присъединяване в груповата фаза на Лига Европа с нова безапелационна победа – 4:1 над. Германците завършват групата с 16 точки и голова разлика 17:2.

В 21-ата минута Максимилиан Байер откри с глава при корнер, като ударът не беше мощен, само че вратарят не се ориентира. Пет минути по-късно удвои след брилянтен пас и финт против вратаря. И през втората част германците диктуваха темпото. В 49-ата Байер вкара нов гол с удар от дъгата. В 64-ата се разписа за 4:0 след контраофанзива и ориентиране от упор на празна врата. В 81-ата гостите въпреки всичко върнаха един гол посредством Нурио. В другия мач от групата Слован Либерец и Цървена звезда завъртяха 0:0. Сърбите си бяха обезпечили второто място преди този мач.
Лига Европа 6 кръг, четвъртък 10 декември  Хофенхайм 4:1краен резулат  Гент