Отборът на Гран Канария спечели Еврокупата - втория по сила

...

Гран Канария спечели Еврокупата и ще играе в Евролигата догодина

Отборът на Гран Канария завоюва Еврокупата - втория по мощ европейски баскетболен шампионат. Успехът подсигурява и правото на отбора от Канарските острови да играе в Евролигата през идващия сезон.

Във финала на шампионата, който се игра в " Гран Канария Арена ", домакините се постановиха над турския Тюрк Телеком Анкара със 71:67.

Баскетболистите на старши треньора Яка Лакович започнаха мача на доста високо равнище и завоюваха първата четвърт с 29:23. По-добрата игра на " канарите " продължи и във втората четвърт, в която те отвориха преднина от 22 точки при 46:24.

До почивката Тюрк Телеком редуцира изоставането си до 17 точки при 50:33, а гостите от Турция си дадоха късмет за ефектен поврат с доста мощна игра в третата четвърт, която завоюваха с 22:11.

В последната четвърт Тюрк Телеком редуцира разликата до две точки при 64:62, само че тройка на Джон Шурна малко повече от три минути преди сирената върна задатъка на испанския отбор от пет точки и прекърши опитите за поврат на гостите.

Шурна бе най-резултатен за триумфа на Гран Канария с 18 точки и бе избран за " Най-полезен състезател във финала ". Полският национал Ей Джей Слотър добави още 16 точки за спечелилите. За Тюрк Телеком по 17 точки осъществиха Аксел Бутей и Тайрик Джоунс, а Джериан Грант вкара 16.

За Гран Канария това е първи трофей в Еврокупата. През сезон 2014/15 испанският отбор игра във финала на шампионата, само че отстъпи на съветския Химки Московски район.