Отборът на Фрозиноне хвърли бомбата в турнира за Купата на

...

Фрозиноне направи Наполи за смях

Отборът на Фрозиноне хвърли бомбата в шампионата за Купата на Италия. " Канарчетата " шокираха първенеца Наполи, побеждавайки го с 4:0 като посетител на неговия стадион " Диего Армандо Марадона " в среща от 1/8-финалите на конкуренцията.

Гостите стигнаха до триумфа през второто полувреме. Енцо Баренечеа откри в 65-ата минута, а Джузепе Казо удвои в 70-ата. В самия край Фрозиноне стигна до нови два гола. Уалид Чедира от дузпа в 90-ата направи резултата типичен, а Абду Харуи в 95-ата минута оформи крайния резултат.

Така Фрозиноне за първи път в историята си ще играе на 1/4-финал в шампионата. Неаполитанците пък за поредна година се провалят и отпадат рано в тази конкуренция.

Съперник на Фрозиноне ке бъде спечелилият в мача сред Ювентус и Салернитана.
 Зрелищен конфликт сред Наполи и Барселона на 1/8-финалите в Шампионската лига Обновена