Отборът на Франция не остави шансове на тима на Мароко,

...

Франция е на четвъртфинал на световното първенство по футбол за жени

Отборът на Франция не остави шансове на отбора на Мароко, побеждавайки го с 4:0, с цел да продължи към четвъртфиналите на международното състезание по футбол за дами в Австралия и Нова Зеландия. Французойките ще се изправят в конфликт с домакина Австралия на 12 август, а

Отборът воден от Ерве Ренар вкара повече от три гола за пети път в последните си 12 мача, с което потвърди офанзивната си мощност. Мачът бе решен още през първото полувреме, когато в границите на 9 минути Кадидиату Диани, Кенза Дали и Еужени Льо Соме направиха резултата 3:0.

След почивката Льо Соме вкара втория си гол в срещата, а Диани и Дали се регистрираха и с по една асистенция за триумфа.

За Мароко най-чистото състояние се откри пред Ибтисам Жраиди, само че ударът и бе избавен от стабилната ръка на вратарката Полин Пейро-Манин.

Тимът на Франция е един от любимците в шампионата, като има единствено една загуба в последните си 13 мача.