Отборът на Доминикана постигна втора сензационна победа в тазгодишното издание

...

Доминикана с историческа победа срещу Бразилия в Лигата на нациите

Отборът на Доминикана реализира втора сензационна победа в тазгодишното издание на дамската волейболна " Лига на нациите ". Този път жертва стана Бразилия, като дуелът се игра в столицата на южнамериканската страна.

За първи път в историята " цариците на карибите " победиха Бразилия в мач от международен шампионат. Досегашните им два триумфа бяха в районни американски съревнования, където бразилките рядко употребяват най-хубавите си волейболистки.
 Иван Петков: Показахме много мощна игра през първите два гейма

Наставникът не скри разочарованието си от трагичната загуба от Белгия

Бетания де ла Крус беше отпред на офанзивата с 20 точки. Тя беше подпомагана от Брайелин с 18 точки и Хинейри Мартинес с 13 точки. Трите тотално разрушиха отбранителната игра на възпитаничките на Жозе Роберто Гимареаш. Габи приключи с 29 точки за бразилките.

Мачът умерено можеше да отиде в непредвидим пети гейм, само че победителките съумяха да измъкнат четвъртия, лед като губеха с 20-22.

Представянето на доминиканките и вчерашната загуба от Белгия утежняват доста задачата на нашите волейболистки, тъй като директните им съпернички в борбата за изпадане Доминикана, Белгия и Полша се показват доста мощно в конкуренцията.
 Снимка 424735
Източник:

Резултати от кръг №2 в дамската волейболна " Лига на нациите ":

Група 1 в Ополе, Полша:

Италия - Тайланд 3-0 (25-13, 25-17, 26-24)

Полша - Германия 3-1 (25-21, 23-25, 25-23, 26-24)

Италия 2 победи, Полша и Тайланд по 1 победа, Германия 0 победи

Група 2 в Русе, България:

Съединени американски щати - Япония 3-1 (25-21, 24-26, 25-21, 25-20)

Белгия - България 3-2 (19-25, 15-25, 25-22, 25-16, 15-13)

Съединени американски щати 2 победи, Япония и Белгия по 1 победа, България 0 победи