Отборът на Добруджа се наложи над юношите старша възраст на

...

Първи успех за Добруджа в контролите

Отборът на Добруджа се наложи над юношите старша възраст на Черно море с резултат 2:0 в контролна среща, която се игра на стадион " Дружба " в Добрич.

Домакините бяха по-активни през цялото първо полувреме, само че едвам в края му материализираха игровото си предимство. Две минути преди почивката Цветан Илиев засече с глава центриране от корнер на Християн Казаков и изведе Добруджа напред в резултата.

Добричлии преобладаваха и през втората част, като 5 минути след подновяването на играта Християн Казаков разтресе страничната греда с удар отдалеко. В 67 мин. Добруджа остана с човек по-малко на терена. Иво Вихренов получи червен картон за удар без топка, а основният управител на добричлии Светослав Петров отхвърли на негово място да влезе различен и по този начин тимът доигра срещата с 10 индивида. Макар и в понижен състав добруджанци стигнаха до втори гол. В 77 мин. Денис Кадир навлезе с топката в наказателното поле на гостите и приключи контраатаката с компактен удар по земя. Добруджа можеше да завоюва още по-убедително, само че в 84 мин. и Александър Стефанов уцели гредата със мощен изстрел от границата на наказателното поле.

Добруджа стартира в състав: Иван Ангелов, Иво Вихренов, Симеон Митев, Цветелин Радев, Ахмед Адемов, Якуб Идризов, Християн Казаков, Цветан Илиев, Денис Кадир, Иван Цачев и Ерай Карадайъ. През второто полувреме в игра влязоха Александър Стефанов, Йордан Радев, Дейвид Филипов, Стефан Митев, Мартин Кирилов и Димитър Василев.

След седмица Добруджа ще изиграе контрола с новия член на В група Спортист (Генерал Тошево), а в последната си инспекция преди старта на сезона ще гостува на Черно море във Варна.