Отборът на Черно море записа успех с 1:0 при домакинството

...

Черно море взе три точки срещу Ботев Пд у дома

Отборът на Черно море записа триумф с 1:0 при семейството си на Ботев Пд в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион " Тича " във Варна. " Моряците " бяха без трима от главните си футболисти в тази среща поради травми, само че все пак съумяха да надиграят противника и да прибавят три точки към своя актив. Единствения гол в дуела осъществя Файсел Касми в 18-ата минута.
Снимка: ПФК Черно море  Черно море взе три точки против Ботев Пд вкъщи
Черно море стартира срещата с домашен напън и още в 3-ата минута сътвори първата заплаха пред вратата на гостите. Касми се озова на добра позиция пред наказателното поле след центриране от корнер и стреля. Топката бе блокирана от защитник и попадна в Стефан Станчев, който насочи страховит изстрел по земя, само че Георги Аргилашки сподели забележителен триумф и избави.
В 10-ата минута " моряците " удариха греда. Зе Гомеш стреля по диагонала, Исмаил Иса се опита да отклони топката, а с придвижването си залъга Георги Аргилашки, само че за жалост се отби в левия непряк дирек и можеше да влезе в мрежата, но Кевин Янсон почисти съвсем от голлинията.

В 18-ата минута въпреки всичко логиката спечелва и Черно море откри резултата. Родриго опитва мощен удар отдясно, само че топката удари в слабините Янсон и бранителят остана да лежи на тревата. Касми пое отбитата топка и след няколко залъгващи придвижвания съумя да си намести кълбото и с удар от границата на наказателното поле прониза стража на Ботев за 1:0.
Снимка: БГНЕС  Черно море взе три точки против Ботев Пд вкъщи
В 25-ата минута Ботев можеше да изравни. След центриране отдясно вратарят на варненци Георги Георгиев се размина с топката. Па Конате върна с глава към Атанас Илиев, който стреля, само че защитник на Черно море бе на точното място и мазета. В рамките на две минути сред 38-ата и 40-ата Зе Гомеш, Васил Панайотов и Файсел Касми пробваха удари от границата на наказателното поле, само че не сполучиха.
Само 3 минути след почивката Ботев пропусна да изравни. Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер на Славчо Шоколаров, само че нацели близката греда от два матра. В 66-ата минута Васил Панайотов откри с акуратен пас Зе Гомеш отдясно, който стреля без подготовка, само че около вратата. В 77-ата Родриго Енрике насочи добре топката от към 20 метра, само че Аргилашки внимаваше и мазета в корнер, след който не последва нова заплаха пред вратата на Ботев.
Съставите:

Черно море: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Файсел Касми (46-Леандро Андраде), Родриго Енрике (87-Велислав Василев), Зе Гомеш (71-Павел Георгиев), Исмаил Иса (82-Родриго Вилела).

Източник: fakti.bg