Отборът на Черно море записа победа с 4:1 срещу тима

...

Черно море с две победи за един ден в контролни срещи

Отборът на Черно море записа победа с 4:1 против отбора на Дунав Русе в контролна среща, играна на стадион “Младост ” във Варна, оповестиха за Moreto.net от клуба. Попаденията за “моряците ” осъществиха Мартин Милушев, Евгений Сердюк на два пъти и Васил Панайотов. За гостите от Русе прецизен бе юношата на Черно море Джан Хасан.

“Моряците ” стартираха срещата с напън и откриха резултата още във втората минута. Мартин Милушев пресече пас пред наказателното поле на гостите, направи двойно подаване с Васил Панайотов и насочи топката в мрежата за 1:0. В 21-вата минута Йордан Димитров от състава на Дунав бе изведен на добра позиция и стреля, само че топлата срещна тялото на защитник и излезе в корнер. Веднага по-късно Диян Димов от близко с глава стреля, само че Иван Дюлгеров записа положително избавяне. В 41-вата минута Светослав Николов опита удар от границата на наказателното поле, само че топката мина над напречната греда.

В 50-ата минута Евгений Сердюк повиши на 2:0 от директен свободен удар, като преди да влезе в мрежата на Дунав, топката се отби в стената и излъга вратаря. В 53-ата минута Васил Панайотов направи резултата типичен. Евгений Сердюк се пребори с вратаря на гостите, лиши топката и я подаде към Васил Панайотов, който от границата на наказателното поле я насочи технично в далечния ъгъл за 3:0. В 63-ата минута Николай Златев засече с глава центриране на Сердюк, само че вратарят на Дунав избави. В 77-ата минута юношата на Черно море Джан Хасан понижи резултата – 3:1. В 89-ата минута Сердюк осъществя самичък против вратаря за 4:1 след пас на Светослав Николов.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (68-Галин Григоров), Петър Иванов (68-Берк Джевдет), Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Калин Георгиев, Николай Златев, Мартин Милушев (Мартин Милушев), Евгений Сердюк, Павел Георгиев.

Черно море – Созопол 4:0
Отборът на Черно море записа победа и във втората си контрола за деня. След като по-рано през днешния ден надиграха с 4:1 отбора на Дунав Русе, следобяд “моряците ” не срещнаха компликации и против Созопол. Варненци завоюваха с 4:0 на стадион “Тича ” във Варна. Матиас Курьор осъществя за 1:0 в 36-ата минута, Велислав Василев в 47-ата повиши на 2:0, за 3:0 вкара Родриго Вилела в 84-ата минута, а в 89-ата Пабло Гарсия оформи крайното 4:0 от дузпа.

И в двете инспекции Илиан Илиев употребява юноши от школата на клуба, състезаващи се в Елитната група до 19 години.

В 44-ата минута някогашният футболист на “моряците ” в състава на Созопол Георги Радев получи два следващи жълти картона и бе изпъден. Неговото място обаче бе заето от Петър Кюмурджиев.

Край на първата част.

Начало на второ полувреме.

В 47-ата минута Черно море поведе с 2:0. Сула получи топката в наказателното поле, задържа я и пусна акуратен пас към Велислав Василев, който от близо не сгреши – 2:0. В 64-ата минута Сула насочи бомбен удар от отдалеченост, стражът на Созопол мазета, топката попадна в Курьор, който опита с тил да се завърти и вкара, само че вратарят още веднъж записа добра интервенция. Веднага по-късно Вилела от близо стреля, само че над вратата. В 72-рата минута още веднъж той бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и насочи удар по диагонала, само че топката мина в рискова непосредственост до страничната греда. В 84-ата минута Вилела вкара за 3:0.В 89-ата минута Велислав Василев бе съборен в наказателното поле, а Пабло Гарсия вкара за 4:0. Веднага по-късно червен картон от състава на гостите получи Димов.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев (85-Динислав Славов), Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров (82-Наско Янков), Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Сула, Велислав Василев, Родриго Вилела, Матиас Курьор (82-Иван Томов).
Източник: moreto.net