Отборът нa Черно море се класира за 1/2-финалите на турнира

...

Черно море елиминира Левски за Купата на БФС и стигна 1/2-финал

Отборът нa Черно море се класира за 1/2-финалите на шампионата за Купата на БФС при родените през 2003 година.

“Моряците ” отстраниха Левски, откакто приключиха 0:0 в реванша на стадиона под Аспаруховия мост във Варна и след триумфа с 2:1 в първия мач не престават напред в турнирната конкуренция.

Варненци браниха задатъка си от първата минута на дуела, като разчитаха на контраофанзива. Николай Златев удари греда в седмата минута на втората част, откакто останал самичък против вратаря се опита да го трансферира, само че топката срещна напречната греда.

Малко по-късно пряк червен картон получи Димитър Керин от Левски за удар без топка, а пет минути преди края за една офанзива гостите нацелиха на два пъти страничния дирек на вратата, защитавана от Галин Григоров.

Така след много битка по целия терен “моряците ” на Николай Кънчев към този момент мислят за 1/2-финалите на шампионата.