Отборът на Челси разби гостуващия Норич Сити със звучното 7:0

...

Челси потроши зловещо жалкия Норич в Западен Лондон

Отборът на Челси разруши гостуващия Норич Сити със звучното 7:0 във втория мач от 12-ия кръг от елита на Англия.

Шоуто за „ сините” на „ Стамфорд Бридж” бе цялостно, а хеттрик за тима осъществя Мейсън Маунт (8, 85, 90+1).

Отборът на Томас Тухел водеше с два гола до 18-ата минута, когато към този момент се бяха разписали Маунт и Калъм Хъдсън-Одой с първите им голове през сезона, а Маунт асистира на Рийс Джеймс за 3:0 до края на полувремето.

Бранителят Бен Чилуел вкара в четвърти следващ мач, увеличавайки актива на Челси след почивката преди Макс Аарънс да си вкара автогол. Късни два гола на Маунт пък оформиха огромния „ син” триумф.

Бранителят на „ канарчетата” Бен Гибсън бе изпъден след два жълти картона, получени през втората част. Норич Сити остава на дъното на класирането, до момента в който Челси усили актива си на четири точки пред преследвачите.