Отборът на Ботев Пловдив постигна първата си победа в тазгодишния

...
Отборът на Ботев Пловдив постигна първата си победа в тазгодишния
Коментари Харесай

Ботев зарадва „жълто-черната“ част на Пловдив с първи успех за сезона

Отборът на Ботев Пловдив реализира първата си победа в тазгодишния шампионат. „ Канарчетата “ надделяха с 3:1 новака Септември на своята база в Коматево и се отскубнаха от дъното на таблицата, където бяха преди кръга с еднакъв брой точки със Спартак Врана.

Елвис Ману откри в 26-ата минута след страховит рейд, а Антоан Бароан удвои четвърт час преди края. Капитанът Виктор Генев оформи класиката с гол с глава, обсъждан дълго от ВАР. Почетното попадение за Септември бе дело на голмайстора на столичани Симеон Александров.

Лошите вести за наставника Желко Копич са свързани с Мохамед Брахими, който десетина минути след началото на втората част бе изнесен на носилка.

В седмата минута на срещата Ботев прати топката в мрежата на Шейтанов.  " Жълто-черните " развиха скоростна офанзива отдясно, а едно от новите попълнения Елвис Ману пусна паралелен на голлинията пас, от който се възпозва Брахими, пращайки топката във вратата на Септември. Повторенията обаче демонстрираха, че Ману е бил в засада и попадението не бе зачетено.

Малко преди да измине половин час игра Ману направи самобитен реванш за обстановката по-рано в мача. Опитният футболист получи топката малко пред центъра, напредна в половината на Септември, елиминирайки двама играчи и приключи рейда си с прецизен удар във вратата на Шейтанов.

Брахими имаше късмет да удвои към края на полувремето, само че стреля високо над вратата от преференциална позиция. В началото на второто полувреме влезлият като запаса Чандъров опита удар по земя - Ханкич обаче отрази, въпреки и мъчно.

Десетина минути след началото на втората част Иван Арсов получи жълт картон за тежко влизане в краката на Мохамед Брахими. Бранителят игра с топката, само че заплаши и здравето на фланговия футболист, който бе изнесен на носилка.

Антоан Бароан имаше късмет да измисли нео по-интересно в опразнената половина на столичани, само че неприятно повеждане го лиши от късмет да се озове в обстановка един на един с Шейтанов.

Четвърт час преди края на постоянното време Бароан получи на дъгата от Херман и се измъкна от опеката на двама играчи на столичани, с цел да прати топката във вратата на Шейтанов.

Капитанът Виктор Генев прати топката за трети път в мрежата на Септември. Бранителят се разписа с глава отблизо разстояние, като в началото попадението не бе прието, само че след дълга инспекция с ВАР се оказа, че всичко е постоянно - 3:0.

Три минути след зачитането на гола на Генев, Симеон Александров получи на към 30 метра от вратата на Ханкич, напредна, и с прекрасен удар в далечния ъгъл матира стража на пловдивчани.

В самия завършек на срещата Ману можеше да означи втория си гол в дуела, само че топката бе избита от краката му в сетния момент.

FT / Ботев Пловдив - Септември София 3:1

1:0 Елвис Ману 26`

2:0 Антоан Бароан 74`

3:0 Виктор Генев 81`

3:1 Симеон Александров 84`

Ботев Пловдив:  13 Хидайет Ханкич, 2 Роеи Херман, 4 Виктор Генев, 6 Дилан Мартенс, 7 Мохамед Брахими, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 18 Самюел Супрайен, 22 Реда Рабеѝ, 28 Елвис Ману

Наставник: Желко Копич

Септември София:  12 Димитър Шейтанов, 18 Красиан Колев, 7 Айкут Рамадан, 8 Александър Тодоров, 5 Асен Георгиев, 9 Димитър Костадинов, 4 Иван Арсов, 11 Мартин Ачков, 22 Мартин Стойчев, 14 Мартин Стоянов, 17 Симеон Александров

Наставник: Славко Матич
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР