Отборът на Бостън Селтикс записа 32-ри успех от началото на

...

Бостън не сбърка при домакинството на Минесота

Отборът на Бостън Селтикс записа 32-ри триумф от началото на сезона в НБА, откакто победи Минесота Тимбърулвс с 91:84 вкъщи.

Най-резултатен за триумфа на Бостън бе Маркъс Смарт, който вкара 18 точки от пейката, а Тери Розиър записва 14 точки и 9 битки, също от пейката.

Лидерът на Селтикс Кайри Ървинг се регистрира с 18 точки, 9 битки, 8 асистенции и 2 откраднати топки. За Минесота страховит мач направи центърът Карл-Антъни Таунс, който записа 25 точки и 23 битки, а Джими Бътлър се регистрира с 14 точки. Бостън е водач в Източната конференция, до момента в който Минесота заема 4-то място на Запад.

В различен мач от миналата нощ Маями Хий надделя Ню Йорк Никс със 107:103, а Сан Антонио Спърс се наложи със 103:89 над Финикс Сънс.

Крис Дън означи рекордните в кариерата си 32 точки и Джъстин Холидей добави други 23 при трагичната победа на Чикаго със 127:124 против Далас в мач от Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада.

Новакът в лигата Лаури Марканен се регистрира с 16 точки, в това число прелестна забивка по време на серия на Булс, извела тима до 10 пункта преднина единствено 1:08 минути преди последната сирена. Далас обаче не се съобщи, последователно понижи изоставането си и даже стигна до пукотевица за успеха, само че Йоги Ферел не беше прецизен със сирената. След неговия пропуск двата тима останаха със общ брой от 35 точки за финалните 68 секунди.

Уесли Матюс означи 24 точки за Далас, а Харисън Барнс добави 23 за тима на Далас (13-27), който има еднакъв сезон с Чикаго (14-25). Двата тима започнаха доста неприятно, само че в последните седмици записаха впечатляващи победи, които ги отлепиха от дъното в дивизиите им.

Филаделфия (19-19) победи със 114:78 Детройт (20-17), откакто Бен Симънс и Джоел Ембийд поведоха Сиксърс към голяма преднина, която този път тимът резервира. Ембийд приключи мача с 23 точки и девет битки, а Симънс означи 19 и добави девет асистенции за четвъртата поредна победа на Филаделфия в лигата. Само през първата част, даже две минути преди нейния край, двамата имаха общо 26 точки при 12/19 в стрелбата, до момента в който Пистънс бяха с 26 отборно при 11/38.

Сан Антонио победи със 103:89 Финикс (15-26), откакто Кауи Ленърд и Ману Джинобили означиха по 21 точки. Спърс завоюваха деветата си поредна домакинска победа против Сънс и изравниха водача в Югозападната дивизия Хюстън по победи - по 27, само че Сан Антонио е с три загуби повече.

С достижението си в този мач Джинобили стана едвам вторият баскетболист на над 40-годишна възраст с 20 точки като запаса. Другият е Винс Картър.