Отборът на Берое (Стара Загора) направи важна крачка към класиране

...

Берое с важна крачка към полуфиналите за Купата на България

Отборът на Берое (Стара Загора) направи значима крачка към класиране за полуфиналите в шампионата за Купата на България, откакто довечера се наложи при визитата си на Рилски състезател (Самоков) със 78:67 (26:15; 17:15; 22:20; 13:17) в първия четвъртфинален конфликт сред двата отбора, който се игра в „ Арена Самоков).

Конър Франкамп беше най-полезен за спечелилите и завърши с „ дабъл-дабъл “ – 18 точки и 11 асистенции, Александър Янев вкара 15 точки, а Далин Бачински също се регистрира с двойни индикатори – 11 точки и 11 битки.

Гостите от Стара Загора започнаха стремително дуела и единствено за 10 минути съумяха да стигнат до двуцифрен задатък – 26:15, като през втория интервал баскетболистите на Рилски състезател стопираха стремежа на противника, само че все пак, след първото полувреме Берое имаше удобна преднина – 43:30.

Третата четвърт мина равностойно, което бе напълно по усета на гостите от Стара Загора, само че при започване на заключителните 10 минути момчетата на Людмил Хаджисотиров се активизираха и бързо се върнаха в мача след серия от 12:0 за 62:65 при 7:23 минути до края.

Старши-треньорът на „ зелените “ Любомир Минчев реагира незабавно, като направи няколко промени в придвижване, с които съумя да спре пропадането на тима си, а в оставащото време старозагорци съумяха да удържат преднината си и да се поздравят с успеха – 78:67.

Рилски състезател – Берое 67:78 (15:26; 15:17; 20:22; 17:13)

Рилски състезател: Георгиев 12, Бозов 13, Маринчешки 6, Дженкинс 18, Харис (Маринов 6, Хаджирусев 5, Гуджино 3, Васов, Диме 4)

Берое: Ваклинов 3, Стоянов 8, Уайт 11, Франкамп 18, Когинс 8 (Янев 15, Желев 4, Василев, Бачински 11)