Отборът на Байер (Леверкузен) стана третият полуфиналист за Купата на

...

Леверкузен отърва кожата срещу Унион и е на полуфинал

Отборът на Байер (Леверкузен) стана третият полуфиналист за Купата на Германия, откакто обърна Унион (Берлин) и го победи с 3:1 на “Бай Арена” в мач от четвъртфиналите на шампионата.

Изненадващо берлинчани поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Мариус Бюлтер напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Маркус Ингварсен се извиси и с глава прониза съперниковата мрежа. Мачът обаче се прекатурна в 71-ата минута, когато Кристофър Ленц от техния състав получи втори жълт и надлежно червен картон за фаул против Чарлз Арангиз. Едва минута по-късно Карим Белараби изравни за домакините. Обратът стана цялостен в 86-ата минута, когато Арангиз се разписа с глава след центриране от корнер. Крайното 3:1 оформи Муса Диаби в добавеното време след асистенция на Белараби.
FINAL

We're through to the DFB Pokal semifinals!#B04FCU | 3-1 pic.twitter.com/SQuWTwhkz6