Отборът на Барселона направи грешна стъпка при домакинството си на

...

Барселона с грешна стъпка при домакинството на Селта

Отборът на Барселона направи неверна стъпка при семейството си на Селта Виго в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, откакто дуелът приключи при тъждество 2:2.

На "Ноу Камп" в каталунската столица гостите започнаха добре и поведоха още в 20-та минута посредством нападателя Яго Аспас. Домакините дадоха отговор незабавно и единствено две минути по-късно звездата на отбора Лионел Меси изравни. В 62-та минута Луис Суарес означи втори гол за Барса и по всичко изглеждаше, че каталунците ще запишат нови три точки в актива си, само че в 70-та минута Максимилиано Гомес изравни. До края възпитаниците на Ернесто Валверде не съумяха да стигнат до нов гол и срещата приключи при тъждество 2:2. По този метод Барселона към този момент има 36 точки и преднината им на върха може да бъде стопена на единствено две точки, в случай че на следващия ден Валенсия вземе гостуването си на Хетафе. Реал Мадрид е с актив от 27 точки и довечера гостува на Атлетик Билбао. Селта заема осма позиция в класирането с 18 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com