Отборът на Балкан Ботевград записа много трудна победа номер 15

...

Шампионът Балкан надви Академик Пловдив за 15-и успех в НБЛ

Отборът на Балкан Ботевград записа доста сложна победа номер 15 в Националната баскетбола лига. Шампионите измъкнаха триумфа със 74:70 над Академик Пловдив като посетител.

Тимът от Ботевград има и 4 провали. Пловдивчани са с баланс 6-13.

Срещата в зала " Сила " стартира като доста равностойно, като след първата част разликата беше едвам 2 точки в интерес на гостите. Те съумяха да прибавят единствено още точка към преднината си до почивката. След паузата домакините направиха опит да се върнат в мача и преди заключителната четвърт понижиха пасива си единствено до точка. В последните 10 минути обаче първенците съумяха да измъкнат сложната победа.

Мачът бе слаборезултатен, като двата тима си вкараха общо 13 тройки от 51 опита.

Мануел Суарес приключи с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 битки за Балкан, Павлин Иванов се разписа с 16 точки. Капитанът Димитър Димитров се еазписа с 12 точки.

За Академик Пловдив Джейлън Минет наниза 22 точки, а 11 добави Томислав Минков.

В последния кръг от Втория стадий Балкан е посетител на Спартак Плевен, а Академик Пловдив посреща ЦСКА.