Отборът на българската националка Борислава Христова Сепси победи като гост

...

Христова и Сепси с нова вярна стъпка в Румъния

Отборът на българската националка Борислава Христова Сепси победи като посетител Търгу Секуйеск с 81:58 (18:21, 24:15, 24:12, 15:10) в мач от седмия кръг на шампионата на Румъния по баскетбол за дами. Успехът бе седми следващ за състава на Сепси, който оглавява краткотрайното класиране в шампионата, а домакините заемат четвърта позиция с актив 4-2.

Христова приключи с 5 точки, 2 битки и 2 асистенции за 22 минути на терена. Сега за българката следва да се причисли към лагера на националния отбор преди мачовете против Сърбия и Хърватия от квалификациите за Европейското състезание за дами през 2023 година в Израел и Словения.

Сепси пое водачеството в средата на втората част и контролираше дуела до края. В идващия си мач отборът ще одобри Минисипал Александрия на 10 декември.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.