Отборът на България завърши 0:0 като гост на Грузия в

...

България стигна до равенство при визитата си на Грузия в Лигата на нациите

Отборът на България приключи 0:0 като посетител на Грузия в четвъртия си дуел от група 4 на Дивизия " C " от шампионата Лига на нациите.

Домакините започнаха нападателно срещата и още в началните секунди на дуела Кварацхелия се озова в наказателното поле на „ лъвовете “ и бе съборен от връхлитащия Андриан Краев, само че основният рефер Еспен Еспас не почете претенциите на домакините за дузпа.

В осмата минута на мача трибуните на стадиона в Тбилиси приветстваха полузащитника на България Тодор Неделев, който пострада тежко в автомобилна злополука в петък и бе опериран по неотложност.

Селекцията на краткотрайния ментор Георги Иванов сътвори първата си голова заплаха в 20-ата минута, когато Георги Миланов центрира от заобиколен свободен удар в пеналтерията на грузинците, а Георги Костадинов засече с глава, само че ударът му мина около вратата на Джоджи Лория.

След тъкмо час игра Кварацхелия бе изведен отляво в наказателното поле на България, очи в очи със стража Николай Михайлов, полузащитникът на Грузия трансферира вратаря на „ трикольорите “ само че Пламен Гълъбов почисти топката пред голлинията.

Секунди по-късно Микутадзе стреля с глава от непосредствена непосредственост, само че Михайлов показва забележителен инстикт и съумя да избави.

Десет минути преди края на постоянното време Мартин Минчев опита шанса си с удар от границата на наказателното поле на домакините, само че топката бе уловена с лекост от вратаря Лория.

Отборът ни заема третото място във краткотрайното класиране на групата с актив от 3 точки. Зад нас е отборът на Гибралтар с един пункт, втори е съставът на Северна Македония с 7 точки, а водач е Грузия с 10 точки.

Стартовите сформира:

Грузия: 1. Георги Лория, 3. Давит Хочолава, 4. Гурам Кашия, 7. Хвича Кварцхелия, 8. Валери Казиайшвили, 11. Саба Лобянидзе, 14. Гурам Гиорбелидзе, 15. Иракли Азаров, 16. Ника Квеквешкири, 22. Георгес Микаутадзе 23. Лаша Двали.

България: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Пламен Гълъбов, 14. Антон Недялков, 20. Андриан Краев, 7. Георги Костадинов, 17. Георги Миланов, 22. Илиян Стефанов, 19. Мартин Минчев, 9. Атанас Илиев