Отборът на „Бъки“ записа седма поредна победа в „А“ Републиканската

...

Шампионът Бъки продължи победната си серия

Отборът на „ Бъки “ записа седма поредна победа в „ А “ Републиканската хандбална група. В среща от 8-я кръг на шампионата първенецът на България надигра като посетител състава на „ Спартак “ (Плевен) с безапелационното 14:33.
Макар и без контузените Ивон Дюлгерова, Карина Съменова и Габриела Цонева, габровският отбор имаше цялостно предимство в срещата. Интригата изчезна още след първите 15 минути, в които домакините съумяха да осъществят единствено два гола, а получиха 10. До почивката „ Бъки “ усили задатъка си на 7:17. През втората част нещата се развиха по еднакъв метод. Още първоначално разликата набъбна сензитивно и в 39-та минута резултатът към този момент беше 9:26. Веселина Златева даде опция на всички състезателки да запишат игрови минути и като се изключи вратарките Моника Христова и Полина Колева всички останали се регистрираха с попадения. Шампионките нанизаха още 16 гола във вратата на „ Спартак “ и позволиха 7 за финалното 14:33.

„ Очаквана победа за нас. Всички девойки играха в този мач и се показаха добре. Изпълниха тактическите инструкции и нещата се получиха. Продължаваме да преследваме задачите си “, разяснява след първия мач за годината треньорката Веселина Златева.

Лидия Ковачева и Мари Томова означиха по 6 попадение в срещата, с 4 гола приключи Мадлен Тодорова. За домакините 6 пъти се разписа Нели Каменополска.

В 9-я кръг „ Бъки “ по стратегия ще почива, а в 10-я, на 1-ви февруари (събота), тимът ще одобри в зала „ Орловец “ състава на „ Шумен 98 “.

Бъки: Лидия Ковачева-6, Йоана Костова-2, Карина Съменова, Екатерина Стефанова-3, Полина Колева, Милица Колева-3, Иванела Арнаудова-2, Мария Дженева-3, Мадлен Тодорова-4, Емилия Самуилова-1, Моника Христова, Мари Томова-6, Преслава Проданова-1, Стефани Петрова-1, Ивон Дюлгерова.

Треньор: Веселина Златева