Отборът на Аякс напердаши здраво гостуващия на „Йохан Кройф Арена“

...
Отборът на Аякс напердаши здраво гостуващия на „Йохан Кройф Арена“
Коментари Харесай

Аякс отнесе Борусия Дортмунд и окупира върха в групата

Отборът на Аякс напердаши крепко гостуващия на „ Йохан Кройф Арена “ отбора на Борусия Дортмунд, откакто го отнесе с 4:0 в дуел от група „ С “ на Шампионската лига.

Домакините поведоха в резултата още в 11-ата минута, когато Марко Ройс си означи автогол след изпълнен от Душан Тадич директен свободен удар.

Аякс удвои своя задатък в 25-ата минута, когато Дейли Блинд удвои с първия си гол за сезона, откакто засече подаване на Себасиан Алер.



През втората част амстердамци продължиха да преобладават и означиха нови две попадения. Антъни вкара за 3:0 в 57-ата минута след ново подаване на Алер, който пък оформи кайния резултат в 72-ата минута.

С триумфа нидерландския гранд събра 9 точки на върха, до момента в който Борусия остана на второто място с 6. Третото място е за Спортинг Лисабон с 3, а на дъното без актив е турския Бешикташ. В идващия кръг на 3 ноември „ жълто-черните “ още веднъж игрят с Аякс, само че на „ Сигнал Идуна Парк “ и сигурно ще гонят реванш.

WE LOVE FOOTBALL ⭐️⭐️⭐️
— AFC Ajax (@AFCAjax)
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР