Отборът на Атлетико Мадрид се затвърди на второто място в

...

Атлетико си вдигна самочувствието срещу опашкар

Отборът на Атлетико Мадрид се затвърди на второто място в Примера след домашен триумф с 3:0 над предпоследния Лас Палмас в среща от 21-ия кръг. Попаденията паднаха в последния половин час. Антоан Гризман (60), Фернандо Торес (73) и Томас Тейе (88) се разписаха.

Фернандо Торес получи късмет в стартовите 11 поради проблемите на Диего Коща и Фернандо Гамейро. Пако Хемес подреди 4-2-3-1 с централен нападател Джонатан Калери.

Домакините имаха териториален превес през първата част, само че не съумяха да оползотворят дребното си голови положения. Гостите от “Гран Канария” сътвориха няколко остри контри в първия четвърт час и по-късно полагаха старания най-много в отбрана. В осмата минута Анхел Корея се намеси с шпагат, спирайки удар от чудесна позиция на Калери.

В 17-ата Торес потърси Габи Фернандес, чийто шут беше спрян от вратаря Леандро Чичисола. В 22-ата Ел Ниньо пропусна, стреляйки отвън задачата след подаване на Корея. Стотина секунди по-късно Антоан Гризман нацели греда след атрактивно осъществяване с пета. До края на полувремето “червено-белите” имаха още една добра опция - в 34-ата Гризман не уцели вратата.

В 60-ата Гризман откри резултата. Френският нападател получи ниско подаване от Хуанфран, Гризман излезе самичък рещу вратаря и леко копна топката с левия крайник - 1:0. Две минути по-късно Яник Ферейра Караско не пожела да подаде към Торес и избра да приключи самичък, стреляйки от по-неудобна позиция в навън. В 63-ата Саул асистира на Гризман, френският голаджия копна топката, тя трансферира вратаря, само че се отби в страничната греда.

В 73-ата " дюшекчиите " хванаха своя противник на контраофанзива и с два паса си създадоха голови състояние. Торес получи пред наказателното поле, преодоля бранител и стреля под гредата, с цел да не остави шансове на вратаря Чичисола - 2:0.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 21 кръг, неделя 28 януари  Атлетико Мадрид 3:0краен резулат  Лас Палмас