Отборът на Атлетико Мадрид пропусна да излезе начело във временното

...

Атлетико пак изпусна точки далеч от Мадрид

Отборът на Атлетико Мадрид пропусна да излезе отпред във краткотрайното класиране след 1:1 при гостуването си на Жирона в дуел от 14-ия кръг на Примера. Водачът при реализаторите Кристиан Стуани поведе жиронци с гол от дузпа в 45-ата минута. В 83-ата Рамальо си означи автогол за крайното 1:1. Диего Симеоне се принуди да даде непривична роля на Саул, поставяйки го като ляв краен защитник. Стефан Савич и Люка Ернандес оформиха централната двойка. В офанзива предстоящо започнаха Антоан Гризман и Диего Коща. Наставникът на каталунците Еусебио Сакристан разположи на терена 3-6-1 с Кристиан Стуани в предни позиции. Домакините се затвориха добре при започване на мача, предоставяйки владението на топката. “Дюшекчиите” изпитваха усложнения в опитите си да провеждат рискови акции. В 26-ата Стуани шутира от въздуха и топката мина доста покрай задачата. В 32-ата гостите от столицата стигнаха до превъзходен късмет за разкриване на резултата, с помощта на включването на Саул. Испанският халф подаде към Диего Коща в наказателното поле, получи още веднъж и стреля, пращайки кълбото в напречната греда. Топката тупна малко пред голлинията и играчите на Ел Чоло не съумяха да се преборят за добавка. Саул пък легна на терена след след контакт със бранител на домакините. В края на полувремето жиронци си завоюваха дузпа. Ян Облак закъсня при излизането си и посече Стуани. Първоначално съдията назначи нарушаване пред наказателното поле, само че след инспектиране на обстановката благодарение на ВАР рефеът уточни бялата точка. Аржентинският голаджия Стуани означи с ориентиране в средата та вратата - 1:0. След почивката гостите от Wanda Metropolitano потърсиха изравняването, само че мъчно стигаха до голови обстановки. Играчите на Симеоне опитваха, само че рядко успяваха да изострят нападенията си. В 55-ата Алекс Гранел извърши доста добре директен свободен удар и топката профуча рисково около сглобката. В 68-ата стражът на домакините Ясин Буну получи травма и в игра се появи ветеранът Горка Ираисос. В 76-ата някогашният пазач на Атлетик Билбао избави брилянтно след удар на Саул. Три минути по-късно резервата Желсон Мартинш изскочи лице в лице с Ираисос и би неопределено. Атлети стигна до попадение по много благополучен в метод в 83-ата минута. При далечно подаване Диего Коща овладя прелестно топката сред двама бранители, Рамальо се хвърли на шпагат и самичък прати кълбото в мрежата доста покрай гредата - 1:1. В 93-ата Желсон Мартинш се отскубна отдясно, шутира ниско, само че Ираисос сподели класа и избави с крайник. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 14 кръг, неделя 2 декември  Жирона 1:1краен резулат  Атлетико Мадрид