Отборът на Атлетико Мадрид изкова втора победа в Ла Лига

...

Късче вълшебство от Жоао Феликс залепи Атлетико до лидера

Отборът на Атлетико Мадрид изкова втора победа в Ла Лига след ново 1:0 - този път при гостуването си на съседите Леганес. Витоло осъществя единствения гол в 71-ата минута след прелестна асистенция на Жоао Феликс. С триумфа " дюшекчиите " се изравниха по точки с лидера Севиля, който има по-добра голова разлика. Диего Симеоне разположи 3-5-2, възползвайки се от качествата на тримата си централни бранители Стефан Савич, Хосе Хименес и Марио Ермосо. Жоао Феликс и Алваро Мората заеха позиции на върха на нападението.  Леганес - Атлетико Мадрид @@@
Още в третата минута гостите от “Wanda Metropolitano” стигнаха до голова обстановка. Коке изведе чудесно Мората, след чийто удар топката мина около далечната греда. В 14-ата Родриго Тарин се намеси в точния миг преди Жоао Феликс да се възползва на добра позиция. В 27-ата изнесеният напред през днешния ден Киърън Трипиър се измъкна от засадата и центрира мигновено към дребното наказателно поле, където защитник почисти пред Мората. В 33-ата Трипиър изведе отлично Мората зад тила на защитата, само че самичък против вратаря испанецът не изигра тупкащата топка по верния метод. В края на полувремето “лос пепинерос” се активизираха и сложиха напрегнат Ян Облак.  Леганес - Атлетико Мадрид @@@
След почивката дуелът се оживи. В 50-ата минута Коке открадна топката на аутлинията, като останаха подозрения за нарушаване в офанзива. Халфът центрира към непокрития Жоао Феликс, който атрактивно шутира от въздуха - малко над гредата. В 54-ата Жонатан Силва нацели греда при прелестна обстановка за домакините. Две минути по-късно Роберто Росалес за малко не си означи автогол след прекрасен пас на Мората.  Леганес - Атлетико Мадрид @@@
В 71-вата Атлети стигна до попадение. Жоао Феликс направи великолепен рейд отдясно, задържа топката, увлече няколко футболисти и подаде към резервата Витоло. Испанският състезател стреля от 16 метра доста тъкмо към далечния ъгъл - 0:1. Маурисио Пелегрино реагира с офанзивна смяна на схемата. В 83-ата минута Роке Меса нанесе мощен шут от 20 метра - Облак беше усложнен, само че се оправи. Минута по-късно Мората се измъкна от отбраната, но самичък против вратаря насочи в неговия крайник. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА Примера дивисион 2 кръг, неделя 25 август  Леганес 0:1краен резулат  Атлетико Мадрид