Отборът на Атлетик (Билбао) претърпя поражение с 1:2 в гостуването

...

Билбао загуби, но се класира за финала за Купата на краля

Отборът на Атлетик (Билбао) претърпя проваляне с 1:2 в гостуването си на Гранада, само че се класира за финала на шампионата за Купата на краля в Испания. Баските не престават с помощта на гола си на непознат терен, откакто в първата среща победиха с 1:0

Мачът в Гранада се игра на стадион „ Нуево Лос Карменес “ пред 21 000 фенове.

Домакините поведоха с гол на Карлос Фернандес в 48-ата минута, а четвърт час преди края Херман Санчес повиши на 2:0. Гостите обаче върнаха един гол в 81-ата минута, когато прецизен за Атлетик беше бранителят Юри Берчиче.

Във финала отборът от Билбао ще спори с различен баски тим - Реал Сосиедад, който в полуфиналите отстрани Мирандес.

Атлетик (Билбао) е вторият най-тутулуван отбор в шампионата Копа дел Рей с 23 трофея и 14 финала. Най-много трофеи има Барселона - 30. Реал Сосиедад е печелил два пъти шампионата, за последно през 1987 година /БНР
Източник: dnesplus.bg