От правителствената пресслужба допълват, че в края на юли правителството

...
От правителствената пресслужба допълват, че в края на юли правителството
Коментари Харесай

Задочен спор между ЦИК и кабинета. От 2021 г. не можем да решим в...

От държавната пресслужба допълват, че в края на юли държавното управление удължава с спомагателни шест месеца срокът, в границите на който могат да се употребяват наети от ЦИК пространства за съхранението на машините, само че досега обаче ЦИК не са показали план на контракт за наемане, който надлежно да бъде гарантиран.

" При приемането на план-сметката за изборите Министерският съвет съобщи подготвеност да обезпечи нужните средства при подписване от страна на Централната изборна комисия на контракти за логистика и техническа поддръжка на профилирани устройства за електронно машинно гласоподаване, както и за други материали и съпътстващи действия за застраховане на машинното гласоподаване, гласуването с хартиени бюлетини, компютърната обработка на данните от гласуването в изборите и издаването на бюлетин с резултатите от изборите “, споделят още от Министерски съвет. 

 

От ЦИК обаче споделят, че има оферта от притежателя на склада и кабиненът знае за нея. Фирмата има искания за периода на контракта, не желае той да е 6-месечен, а желае тригодишен, като машините бъдат преместени в прилежащо негово помещение. Претенциите не са финансови. Наемът към този момент не се трансформира, предлага се той да се индексира с растежа на инфлацията. На работна среща в края на август казусът управлението на ЦИК е обсъждало с изпълнителната власт, като е бил стихотворец ангажимент до края на септември казусът да бъде решен, написа БНР.

 

Машините се съхраняват в частен склад от момента на тяхното закупуване при започване на 2021 година. До момента не е открито уместно държавно помещение за тази цел, макар многократните апели на ЦИК към изпълнителната власт да обезпечи такова. Само един път е бил препоръчан боен склад в София, само че в следствие станало ясно, че той не е с отпаднала нужда.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР