От партията поясняват, че отбелязват с особена тревога информацията за

...
От партията поясняват, че отбелязват с особена тревога информацията за
Коментари Харесай

Продължаваме промяната: Категорично осъждаме опитите за политич...

От партията разясняват, че означават с особена паника информацията за изпращане на специфични известия от Столичната дирекция на вътрешните работи към полицейски чиновници в столицата. Този акт съставлява неприемлив опит за операция и оказване на напън върху чиновниците на реда, акцентират от Политическа партия.

 

„ Още по-обезпокоително е, че служители на реда се употребяват за практикуване на напън върху новия длъжностен министър председател. Това е ясно доказателство, че Министерство на вътрешните работи се употребява с политически цели, което е неприемливо в една демократична страна. Още повече от страна на синдикални организации, чиято работа е да пазят трудовите права на полицейските чиновници, а не да подстрекават и упражняват политически напън върху служебния министър председател “, се прецизира в позицията.

От „ Продължаваме промяната “ приканват за неотложно преустановяване на всевъзможни дейности, целящи да повлияят на избора на идващ министър на вътрешните работи посредством образуване на митинги или оказване на напън върху чиновниците в системата. " Никой няма пожизнено право да бъде министър, нито да провежда митинги за оставането си на поста ", безапелационни са от партията.

 

В позицията се приканва за цялостна бистрота по отношение на наличието и задачата на известията до служителите на реда, както и за следствие на лицата, стоящи зад тази неприемлива процедура.

 

Настояваме изборът на нов министър на Министерство на вътрешните работи да бъде изработен само въз основа на професионални качества и в полза на всички български жители, а не в интерес на избрани политически или стопански кръгове, означават от Политическа партия.

„ Продължаваме промяната “ ще продължи да се бори за правдивост и правда във всички държавни институции, в това число и в Министерството на вътрешните работи. Ние сме срещу всякаква политизация на силовите структури и ще работим интензивно за възобновяване на доверието в правоохранителните органи “, допълват от партията.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР