От 10 до 15 септември в Беларус се очаква да

...
От 10 до 15 септември в Беларус се очаква да
Коментари Харесай

Руски и сръбски военни ще пристигнат в Беларус

От 10 до 15 септември в Беларус се чака да дойдат участниците в беларуско-руско-сръбското военно обучение "Славянско братство-2020 ", което ще се състои на Бресткия полигон на 38-а обособена десантно-щурмова бригада от въоръжените сили на страната хазаин. Това заяви през днешния ден в Телеграм беларуското министерство на защитата, съобщи ТАСС.

Маневрите се организират в този формат от 2015 година насам на територията на една или друга от страните участнички. Сегашното обучение ще бъде командвано от представител на беларуските сили за специфични интервенции. Ще се упражняват взаимни дейности при интервенции за битка с тероризма.

На 2 септември началниците на генералните щабове на съветската и на беларуската войска Валерий Герасимов и Александър Волфович разискаха по телефона военното съдействие, по-специално подготовката за тазгодишното обучение "Славянско приятелство " и за стратегическото командно-щабно обучение "Кавказ-2020 ", планувано на територията на Русия
Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР