Чарлз III се лекува тайно в манастира в Атон
Освен на най-хубавите лекари в Обединеното кралство, английският крал разчита и на духовни препоръки от духовник, до момента в който се бори с онкологичното си заболяване.
Английски вестници разкриха, че той се е обърнал за помощ към игумена на Ватопедския манастир в Света гора архимандрит Ефрем.
Двамата поддържали скрито другарство близо 25 години. Твърди се, че кралят е посещавал неведнъж светата обител.
“Чарлз има духовна изисканост, нравствен живот. Да, в контакт сме след тежката му диагноза и считам, че ще преодолее болестта ”, споделя архимандрит Ефрем, представен от “Сън ”.
Кралят се отдръпна в провинциалната си резиденция Сандрингам и от време на време се връща за малко в Лондон за лекуване и дворцови задължения
“Гърция е в кръвта ми и от дълго време изпитвам обаяние към нейната антична просвета и история ”, призна Чарлз при свое посещаване в страната през 2018 година
Според гръцки медии Чарлз отива за първи път в наличния единствено за мъже Атон няколко дни след гибелта на Даяна, когато беше изпаднал в тежка меланхолия, напомня " 24 часа ".
Той се затваря в стая с игумена на Ватопедския манастир и беседват дълго. Оттогава гостуванията му при архимандрит Ефрем зачестяват.




