Оставката ми не беше лесно решение. Два мандата бях председател,

...
Оставката ми не беше лесно решение. Два мандата бях председател,
Коментари Харесай

Карадайъ: От 1996 г. съм в ДПС - натрупах умора и искам да дам шанс на новото поколение политици

Оставката ми не беше елементарно решение. Два мандата бях ръководител, преди този момент два мандата бях секретар на партията. Преди това бях два мандата ръководител на младежката организация. Аз съм в Движение за права и свободи от 1996 година, представяте ли си какъв брой време е това? Много дълъг интервал - човек амортизира през времето, а в мен има и насъбрана отмалялост. В един миг се получава по този начин, че има едно ново потомство по-млади политици, които имат своята упоритост и би трябвало да имат късмет за развиване. От друга страна - всички залагат на сигурност, на поснатото, на изпитаното. Затова аз имах няколко диалога с Доган, когато взех решение, че ще подам оставка. Той не беше склонен, организирахме 3, 4 диалога. Но аз към този момент бях решил.

Това изясни пред Българска национална телевизия някогашният ръководител на ПГ на Движение за права и свободи Мустафа Карадайъ.

Както " 24 часа " заяви, Мустафа Карадайъ подаде оставка като водач на Движение за права и свободи на 7 ноември. Тогава той не разкри претекстовете си и не разяснява оставката си. В същия ден стана ясно, че почетният ръководител на партията Ахмед Доган ще поеме поста до февруари 2024 година, когато ще бъде свикана национална конференция.

Не единствено Доган се притеснява и не желае да допусне Движение за права и свободи да се трансформира в корпорация - и други хора го виждаме. В някои от структурите, в някои от районите, се работи единствено против финансиране, а и единствено това се чака. Това не е събитие единствено за Движение за права и свободи. Притеснителното е това да не се трансформира в главен принцип в партията. В писмото си Доган не приказва за личност, тъй като нито една личност не е партията.

Председателят в оставка уточни, че съвсем всеки ден върви в централата на Движение за права и свободи.

" Почти всеки ден се виждаме с Доган и Пеевски. Аз си правя работата, а търсенето на дребната конспирация, замъглява същността на процеса ", акцентира той.

По думите му Движение за права и свободи не е в рецесия:

" Нетипични феномени за обществото се възприемат надали не като рецесия и земетресения. Съвсем обикновено е да има промени в управителните поцизии на разнообразни структури, както и да има промени в изборните политически позиции. "

" Имали сме и трима съпредседатели - единият от тях бях аз. Но има разнообразни групи ДПС-ари. Има едно ново потомство ДПС-ари, които са доста по-практични, прагматични, които желаят всичко да се случи тук и в този момент. Неслучайно и Доган споделя, че пазарната народна власт изяжда полезностите. Трябва да си даваме сметка, че има няколко генерации ДПС-сари, които са претърпели ужаса на възродителния развой, претърпели са жервите и репресиите на етническа основа, насилственото преселване - които са закърмили Движение за права и свободи с неговите полезности, идеали и философия ", изясни Карадайъ по отношение на това, че Делян Пеевски остава водач на Движение за права и свободи в Народното събрание, само че няма да е еднолично отпред, тъй като наедно с него ще е Джевдет Чакъров.

" Предложените за съпредседатели не дефинирам поколенчески. Определям ги като хора, които биха покрили упованията на разнообразни групи ДПС-ари ", разясни той и добави:

" Движение за права и свободи няма стратегическа цел да е първа политическа мощ, такива са геополитическите действителности. Може стабилно да бъде втора или трета политическа мощ. С Пеевски се надявам да успеем да го реализираме това. "

" Последните два мандата аз бях ръководител на Движение за права и свободи - два тежки мандата. През 2016 година, когато станах ръководител, Движение за права и свободи беше в доста сложна обстановка. Поредната опция на придвижването се появяваше и цели структури се отцепваха от Движение за права и свободи. На изборите 2017 година се видя, че над 100 хиляди гласа минаха от другата страна. Имаше доста работа, с цел да се опитаме да защитим и възстановим партията. През 2019 година на локалните избори се видя, че към този момент процесът на възобновяване е почнал и върви, само че пък пристигна коронавирус рецесията. След нея през 2021 година, три пъти бяхме на парламентарни избори. През 2022 първия сполучлив избор на съмнение, падна държавното управление и есента отново бяхме на предварителни избори. През 2023 година, април месец имахме предварителни парламенрарни, а наесен локални избори. Резултатът от изборите желая да обощя - националните предст на Движение за права и свободи в този интервал от 26, станаха 36. Кметовете на общини от 38, станаха към 50 ", сподели още Мустафа Карадайъ.
Източник: skandal.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР