Обосновано ли е искането на Локо Пловдив за половин Национален стадион срещу ЦСКА?
Остават тъкмо две седмици до финала за Купата на България сред ЦСКА и Локомотив Пловдив . За 11-та поредна година финалът ще се организира на Националния стадион " Васил Левски ", като за последно ст. " Лазур " в Бургас одобри огромния конфликт през 2015 година
Още с последния съдийски сигнал в реванша сред Локомотив и Арда Кърджали се зароди въпрос - какво ще бъде разпределението на местата на Националния стадион? Казус, който наподобява елементарен за разрешаване, само че имайки поради къде се намираме и в коя страна живеем...Червената интензивност
От едната страна е ЦСКА. " Червените " се класираха на своя трети край за последните 5 сезона. През 2022 година на " Васил Левски " имаше към 40 хиляди души с две доста дребни буферни зони сред двете агитки. Това ще рече, че двата водещи клуба събраха по 20 000 индивида от всяка страна. Последният край на " Армейците " бе през предходната година, когато още веднъж имаше към 40 000 души, само че този път всички бяха в алено. Има ли потребност да се споделя повече?
Да, Лудогорец и Локомотив Пловдив не могат да се мерят по брой почитатели. Много надалеч съм от тази мисъл. Но дано в този момент да погледнем и броя " черно-бели " почитатели в последните два финала с присъединяване на " смърфовете ".Финалите на Локомотив
Датата е 15 май 2019 година Може би най-важният мач в историята на пловдивското съревнование. За пръв път един против различен в историята на финалите за Купата се изправиха Ботев и Локомотив. Срещата се организира в центъра на София, като на стадиона има почти 21 000 души. Тук би било редно да считаме и действаме по този начин, както бе и през 2022 година - 50/50. Но и видеата от оня мач демонстрират напълно друго нещо. В интернет пространството, публични Фейсбук страници на Локомотив и Ботев и фенските им групировки и You Tube ясно демонстрират какъв брой запълнени са Сектор " Г " и Сектор " В ", където са настанени почитателите на Локомотив. Меко казано, много по-рехаво от " жълто-черните " в Сектор " А " и Сектор " Б ". С риск да ми се обидят почитателите на " канарчетата " ще кажа, че към 11-12 000 от присъстващите на оня мач са били почитатели на Ботев.
Така стигаме до 2020 година, когато Локомотив още веднъж бе на край, а от другата страна бе ЦСКА. Година на ковид, ограничаващи ограничения и маски по лицата. На Националния стадион имаше не повече от 14 000 души. Трибуните зад вратите не бяха цялостни на цялостен потенциал, само че още веднъж фотосите и видео материалите демонстрират съществено преимущество за столичани. В Сектор " А ", който е с по-малък потенциал от Сектор " В ", има надалеч повече последователи на ЦСКА, в сравнение с в отсрещната страна.
Простата математика демонстрира, че за последните си два финала почитателите на Локомотив Пловдив са събрали горе-долу общо 15 000 души.
Произлизайки от това, на мен персонално ми идва необичайно настояването на почитателите на Локомотив за идентичен брой билети за идния край. Историята не лъже, а и в този случай няма по какъв начин да бъде изкривена.
Не ме разбирайте неправилно - би било отлично от Пловдив да се изсипят 15 000 фена на Локомотив, които да запълнят Сектор " Б " и още половината от Сектор " А " или Сектор " В ". Така ще се сътвори топ атмосфера, която е присъща за мач от подобен диаметър. Но истината е малко по-различна, колкото и да е неприятна за някои.
Тези дни ще се организират срещи сред управленията на двата клуба, Българската професионална футболна лига и Столична дирекция на вътрешните работи. Там ще се вземе решение, а основният въпрос е на какво ще легне то. На пазарната стопанска система и логиката или на чесането на его и безпочвени искания?
Още с последния съдийски сигнал в реванша сред Локомотив и Арда Кърджали се зароди въпрос - какво ще бъде разпределението на местата на Националния стадион? Казус, който наподобява елементарен за разрешаване, само че имайки поради къде се намираме и в коя страна живеем...Червената интензивност
От едната страна е ЦСКА. " Червените " се класираха на своя трети край за последните 5 сезона. През 2022 година на " Васил Левски " имаше към 40 хиляди души с две доста дребни буферни зони сред двете агитки. Това ще рече, че двата водещи клуба събраха по 20 000 индивида от всяка страна. Последният край на " Армейците " бе през предходната година, когато още веднъж имаше към 40 000 души, само че този път всички бяха в алено. Има ли потребност да се споделя повече?
Да, Лудогорец и Локомотив Пловдив не могат да се мерят по брой почитатели. Много надалеч съм от тази мисъл. Но дано в този момент да погледнем и броя " черно-бели " почитатели в последните два финала с присъединяване на " смърфовете ".Финалите на Локомотив
Датата е 15 май 2019 година Може би най-важният мач в историята на пловдивското съревнование. За пръв път един против различен в историята на финалите за Купата се изправиха Ботев и Локомотив. Срещата се организира в центъра на София, като на стадиона има почти 21 000 души. Тук би било редно да считаме и действаме по този начин, както бе и през 2022 година - 50/50. Но и видеата от оня мач демонстрират напълно друго нещо. В интернет пространството, публични Фейсбук страници на Локомотив и Ботев и фенските им групировки и You Tube ясно демонстрират какъв брой запълнени са Сектор " Г " и Сектор " В ", където са настанени почитателите на Локомотив. Меко казано, много по-рехаво от " жълто-черните " в Сектор " А " и Сектор " Б ". С риск да ми се обидят почитателите на " канарчетата " ще кажа, че към 11-12 000 от присъстващите на оня мач са били почитатели на Ботев.
Така стигаме до 2020 година, когато Локомотив още веднъж бе на край, а от другата страна бе ЦСКА. Година на ковид, ограничаващи ограничения и маски по лицата. На Националния стадион имаше не повече от 14 000 души. Трибуните зад вратите не бяха цялостни на цялостен потенциал, само че още веднъж фотосите и видео материалите демонстрират съществено преимущество за столичани. В Сектор " А ", който е с по-малък потенциал от Сектор " В ", има надалеч повече последователи на ЦСКА, в сравнение с в отсрещната страна.
Простата математика демонстрира, че за последните си два финала почитателите на Локомотив Пловдив са събрали горе-долу общо 15 000 души.
Произлизайки от това, на мен персонално ми идва необичайно настояването на почитателите на Локомотив за идентичен брой билети за идния край. Историята не лъже, а и в този случай няма по какъв начин да бъде изкривена.
Не ме разбирайте неправилно - би било отлично от Пловдив да се изсипят 15 000 фена на Локомотив, които да запълнят Сектор " Б " и още половината от Сектор " А " или Сектор " В ". Така ще се сътвори топ атмосфера, която е присъща за мач от подобен диаметър. Но истината е малко по-различна, колкото и да е неприятна за някои.
Тези дни ще се организират срещи сред управленията на двата клуба, Българската професионална футболна лига и Столична дирекция на вътрешните работи. Там ще се вземе решение, а основният въпрос е на какво ще легне то. На пазарната стопанска система и логиката или на чесането на его и безпочвени искания?
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




