Столичната онкология с конкурс за песен за пациентите
Осем текста за ария на тематика „ Продължаваме “ дойдоха до момента в състезанието ни от едноименната акция. Тя се организира с безвъзмездните старания на десетки български създатели. Сред тях са имената на галериста Бистра Стoйчева, композиторът Ефтим Чакъров, музикантът Стефан Илчев, поетесата Маргарита Петкова, художникът Димитър Анастасов и певицата Тони Димитрова Целта на акцията е да трансформира част от УСБАЛО в център за арт терапия и да даде прочувствена и психическа поддръжка на пациентите и техните близки в пътя им за превъзмогване на онкологичните болести.
Кампанията стартира в края на май с откриването на галерия с над 300 картини на близо 40 български художници в лечебнто заведение. Успоредно с това обявихме и конкурс за текст за ария на тематика „ Продължаваме “. Победителите ще получат шанса тя да бъде изпята изцяло безплатно от Тони Димитрова и подарена на всички хора с онкологични болести. В състава на журито, което ще избере най-хубавият текст влизат композиторът Ефтим Чакъров, музикантът Стефан Илиев и поетесата Маргарита Петкова. В състезанието може да взе участие всеки. Досега сме получили седем текста.
От столичната онкология чакат предложенията на имейл [email protected]. Срокът, до който може да се изпращат е 1 септември. След това журито ще избере най-хубавият и ще сътвори мелодия за него. Междувременно на фейсбук страницата на УСБАЛО ще публикуваме предложенията за текст на ария на всички участници в състезанието.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




