Осем дни, след като беше регистрирано огнище на птичи грип

...
Осем дни, след като беше регистрирано огнище на птичи грип
Коментари Харесай

БАБХ не знае има ли заразени яйца в магазините в Добрич

Осем дни, откакто беше записано огнище на птичи грип във плантация в община Генерал Тошево, от Регионалната организация по сигурност на храните не знаят дали в комерсиалната мрежа са попаднали инфектирани яйца и какво количество. Това стана ясно през днешния ден на изключителното съвещание на Епизоотичната комисия в област Добрич.

Първите проби на птиците в животновъдната плантация край град Генерал Тошево са взети на 26 февруари, а заболяването е доказана два дни по-късно. Тогава е прекратено и изнасянето на яйца от обекта. Колко яйца са попаднали в предните дни в комерсиалната мрежа от Агенцията по сигурност на храните в Добрич не могат да кажат.

Д-р Андонова:
" Надявам се, да няма количества, само че това ще мога да кажа на следващия ден. Ако има, би трябвало да се унищожават на място от комерсиалните обекти. Предполагам, че на пазара няма огромни количества ".
Според източник на " Хоризонт " първите случаи на умрели птици във фермата са били доста преди 26 февруари, само че продажбата на яйца не е серпантина до формалното определяне на болестта на 28 февруари.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР