Софийска районна прокуратура е привлякла и задържала за 72 часа

...
Софийска районна прокуратура е привлякла и задържала за 72 часа
Коментари Харесай

Жената на един от Калашниците ритала свидетелка - да си промени показанията

Софийска районна прокуратура е привлякла и задържала за 72 часа жена по изключително рядко потребления текст от Наказателния кодекс - че е опитала да принуди очевидец по дело да промени показанията си.

Според Нова тв извършителката е жена на един от така наречен група на " Калашниците ", които атрактивно бяха арестувани и им образуваха куп каузи след злополуката на Челопешко шосе от вечерта на 5 юни.

Събраните досега доказателства сочат, че на 29.06.2026 година към 16,00 часа в магазин в кв. „ Ботунец “ в гр. София, обвинената С.А. е направила опит да принуди жена да извърши нещо обратно на волята ѝ. Обвиняемата е желала от дамата да промени показанията си, които е дала по досъдебно произвеждане на Софийска градска прокуратура, пишат от обвиняването.

С.А. е използвала мощ - удряла е с ръце и крайници по главата и тялото дамата, с което ѝ предизвикала лека телесна щета. Освен това обвинената я е заплашила, като й е споделила:

„ Ще ви изселим от квартала, ще ви приключим, ще ви убием, в този момент ще дойда във вас и ще видите какво ще стане с вас, не желаеме да ви виждаме повече в квартала, махнете се от Ботунец “, „ Отивате да си променяте показанията “, „ Ако не си измененията показанията, ще страдате “.

След действието не са настъпили плануваните от закона и желаните от дееца публично рискови последствия на това закононарушение - свидетелката не е трансформирала показанията си, допълват през днешния ден от прокуратурата.

По случая се води досъдебно произвеждане за закононарушение по член 143, алинея 1, вр. член 18, алинея 1 от Наказателен кодекс, за което се планува наказване „ отнемане от независимост “ до 6 години.

С разпореждане на наблюдаващ прокурор С.А. е арестувана за период до 72 часа.

Предстои да бъде импортирано искане в Софийски областен съд за установяване на мярка „ задържане под стража “.

Двама от " Калашниците " в действителност са пред Софийски градски съд, а с други няколко души се занимава Районна прокуратура. На 23 юни Апелативният съд удостовери дефинитивно правосъдните ограничения „ задържане под стража ” за Красимир Алексиев и Росен Иванов. Техните обвинения са за насила и отправени закани, а свидетелски показания сочат, че са взели участие и в група за лихварство и сводничество. 
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР