Осасуна спечели с 2:1 на терена на Виляреал в деветия

...

Виляреал допусна първа загуба за сезона в Ла Лига

Осасуна завоюва с 2:1 на терена на Виляреал в деветия кръг на испанското футболно състезание и нанесе първо проваляне на противника за сезона в Ла Лига.

Домакините започнаха по-активно, само че гостите поведоха в резултата против хода на играта с гол в средата на първата част. Лукас Торо се разписа от десетина метра след асистенция на Ману Санчес.

Малко преди почивката Ману Тригерос беше покрай равнене, само че шутът му беше отклонен в гредата от вратаря Серхио Ерера.

Десет минути след почивката завърналият се след едномесечно неявяване поради лекуване на травма Жерард Морено въпреки всичко изравни с изстрел от въздуха след асистенция на Алфонсо Педраса, а малко по-късно домакините още веднъж нямаха късмет, откакто удар на Педраса се отби от гредата.

Гостите стигнаха до триумфа с късен гол три минути преди края на резервата Есекил Авила, а със 17 точки Осасуна се изкачи на петото място с еднакъв актив с втория Реал Мадрид. Виляреал е 11-и с 11 точки.