Министърът на туризма провери готовността на Варна и областта за летния сезон
Оптимист съм за това, което следва във Варна и региона, както и по Северното черноморие през летния сезон. Това сподели в морската столица министърът на туризма Илин Димитров, който взе участие в среща с институциите от Област Варна по отношение на готовността за идния туристически сезон, съобщи кореспондент на Moreto.net.
Министърът уточни, че всички кметове са декларирали своята подготвеност да посрещнат туристическия поток. Сигурността е засилена, а по данни на Регионалната здравна ревизия (РЗИ) всички плажове са с чудесно положение на водата. Ще бъде направена интерактивна карта, посредством която потребителите ще могат да наблюдават тези индикатори, сподели министърът.
Той добави, че се работи интензивно по възстановяване на чистотата и подсигуряване на служители на реда от разнообразни страни. Ще се командироват и медицински лица.
" Оптимист съм за това, което следва. Данните на кметовете са, че сезонът ще бъде подобен с този от предходната година. В момента няма данни за всеобщи анулации поради проблеми с авиационите горива. Няма понижени полети, а тук-там за някои пазари са даже увеличени ", сподели Димитров.
Община Варна е подхванала дейности по отношение на усилване на рекламата и наличие на немския пазар.
" Остава огромният проблем с транспортната съгласуваност. Докато не се реши трайно и съществено казусът с авиосвързаността, аз съм по-скоро сдържан реалист какво ще се случи ", разяснява министърът.
Димитров уточни още, че в бранш туризъм работят над 150 хиляди души, а вносът на работна ръка е към 20 хиляди души, което значи, че непознатите служащи не са главно перо, само че хотелиерите разчитат на тях.
" Основният ни фокус ще бъде върху развиването на български фрагменти. Това би трябвало да бъде наш приоритет ", сподели Димитров.
От Румъния годишно у нас идват над 1.4 млн. туристи. В годините това е неглижирано, счита министърът. По думите му ще бъдат подхванати мощни стъпки по възстановяване видимостта ни на този пазар. Ще бъде изпратено аташе в Румъния. По проект на министерството по-натам аташета би трябвало да бъдат изпратени във Великобрирания и Израел.
Tриумфът на DARA на " Евровизия " ще способства доста за развиването на туризма, уверен е министърът. Ще бъде препоръчана доста добра съпътстваща туристическа стратегия на всички над 1000 публицисти, които ще отразяват събитието у нас следващата година.
" Ние сме длъжни и ще използваме оптимално опциите, които ни дава това събитие ", сподели Димитров.
Министърът уточни, че всички кметове са декларирали своята подготвеност да посрещнат туристическия поток. Сигурността е засилена, а по данни на Регионалната здравна ревизия (РЗИ) всички плажове са с чудесно положение на водата. Ще бъде направена интерактивна карта, посредством която потребителите ще могат да наблюдават тези индикатори, сподели министърът.
Той добави, че се работи интензивно по възстановяване на чистотата и подсигуряване на служители на реда от разнообразни страни. Ще се командироват и медицински лица.
" Оптимист съм за това, което следва. Данните на кметовете са, че сезонът ще бъде подобен с този от предходната година. В момента няма данни за всеобщи анулации поради проблеми с авиационите горива. Няма понижени полети, а тук-там за някои пазари са даже увеличени ", сподели Димитров.
Община Варна е подхванала дейности по отношение на усилване на рекламата и наличие на немския пазар.
" Остава огромният проблем с транспортната съгласуваност. Докато не се реши трайно и съществено казусът с авиосвързаността, аз съм по-скоро сдържан реалист какво ще се случи ", разяснява министърът.
Димитров уточни още, че в бранш туризъм работят над 150 хиляди души, а вносът на работна ръка е към 20 хиляди души, което значи, че непознатите служащи не са главно перо, само че хотелиерите разчитат на тях.
" Основният ни фокус ще бъде върху развиването на български фрагменти. Това би трябвало да бъде наш приоритет ", сподели Димитров.
От Румъния годишно у нас идват над 1.4 млн. туристи. В годините това е неглижирано, счита министърът. По думите му ще бъдат подхванати мощни стъпки по възстановяване видимостта ни на този пазар. Ще бъде изпратено аташе в Румъния. По проект на министерството по-натам аташета би трябвало да бъдат изпратени във Великобрирания и Израел.
Tриумфът на DARA на " Евровизия " ще способства доста за развиването на туризма, уверен е министърът. Ще бъде препоръчана доста добра съпътстваща туристическа стратегия на всички над 1000 публицисти, които ще отразяват събитието у нас следващата година.
" Ние сме длъжни и ще използваме оптимално опциите, които ни дава това събитие ", сподели Димитров.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




