Openai се съгласи да даде под наем 4,5 гигаватки за

...
Openai се съгласи да даде под наем 4,5 гигаватки за
Коментари Харесай

Openai подписва $ 30 млрд. Център за данни сделка с Oracle

Openai се съгласи да даде чартърен 4,5 гигаватки за изчислителна мощ от Oracle в договорка на стойност към 30 милиарда Долара годишно, което е едно от най -големите облачни съглашения, с цел да се разноски за неестествен разузнаване.

Сделката отбелязва огромно разширение на Openai „ Stargate “. на изчислителната мощ да създаде мощните си модели на ИИ и да отговори на потребителското търсене на артикули като Chatgpt.

Oracle ще създаде голям брой центрове за данни в Съединени американски щати, с цел да задоволи новия контракт на Stargate, който за първи път беше регистриран от Bloomberg, съгласно хората, близки до проектите. Приблизително 4,5GW ще бъде еквивалентна на към една четвърт от настоящия потенциал на оперативния център за оперативни данни в Съединени американски щати.

Openai и SoftBank обявиха, че Stargate ще влага до 500 милиарда $ за създаване на центрове за данни в Съединени американски щати и в международен мащаб.

Съвместното дружество е събрало към 50 милиарда $ до момента от своите основополагащи п...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР