Олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг поднесе голямата изненада

...

Моника Пуиг поднесе голямата изненада в Маями, Свитолина спря победната серия на Осака

Олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг сервира огромната изненада във втория кръг на мощния тенис шампионат в Маями. Заемащата 82-ро място в международната класация пуерториканка отстрани втората сложена Каролин Возняцки с 0-6, 6-4, 6-4 след час и 54 минути игра.

Въпреки че загуби пагубно първия сет, без да завоюва нито гейм, след това Пуиг съумя да реализира цялостен поврат и да запише втората си победа над датчанката от общо пет срещи посред им.

„ Честно казано се почувствах още веднъж както в Рио. Отдавна чаках този миг и най-сетне започнах да преоткривам себе си. Наистина правя оценка и страхотната поддръжка от трибуните, беше просто необикновено, съобщи след мача Пуиг, която в трети кръг ще се изправи против Мария Сакари от Гърция.

За трети кръг се класира и поставената под номер 4 в схемата Елина Свитолина, която се наложи с 6-4, 6-2 над шампионката от Индиън Уелс Наоми Осака. По този метод украинката постави завършек на серията от осем следващи победи на своята съперничка, която в предишния кръг отстрани и осемкратната шампионка в Маями Серина Уилямс.

В идната фаза Свитолина ще срещне австралийката Дария Гаврилова, която записа победа Андреа Петкович (Германия) със 7-6(3), 6-4. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg