Олимпийската ни шампионка в каратето Ивет Горанова спечели два златни

...

Ивет Горанова добави още два златни медала във витрината си

Олимпийската ни шампионка в каратето Ивет Горанова завоюва два златни медала от 19-о издание на Международния шампионат по карате за всички възрасти в Букурещ, Румъния.
Прочетете още
Надпреварата в румънската столица се организира в неделя, като Горанова сграбчи купите в категория " кумите " до 55 кг и Open.

В надпреварата се включиха общо 1400 състезатели от България, Румъния, Молдова и Украйна, а нашата страна имаше представители от 12 клуба. Сред формалните лица от България беше и вицепрезидентът на родната карате федерация Русалин Русалинов и персоналният треньор на Ивет Горанова Ангел Ленков.

Най-добре от българските клубове се показа карате клуб " Цанев ", който завоюва общо 45 медала - 14 златни, 12 сребърни и 19 бронзови, с което зае и първо място в класирането. Карате клуб " Самурай " е на 8-ма позиция с 4-4-10, клуб " Етър Велико Търново " е 11-ти с 4-1-0, а " Петромакс Плевен " заема 15-то място с 3-3-5.

Източник: trafficnews.bg