Олимпик Лион победи Волфсбург с 4:1 след продължения и спечели

...

5 гола в продълженията определиха шампиона в женската Шампионска лига

Олимпик Лион победи Волфсбург с 4:1 след продължения и завоюва за трета поредна година и общо за рекорден пети път Шампионската лига по футбол за дами.

Редовното време приключи 0:0, а Перниле Хардер изведе германките напред в 93-ата минута след независима акция и удар от над 25 метра.

Три минути по-късно, обаче, Александра Поп получи втори жълт и червен картон след жестоко нарушаване против резервата Делфин Каскарино в половината на противника и Волфсбург трябваше да доиграе мача с човек по-малко.

Французойките се възползваха чудесно от числения превес и взеха решение всичко с четири бързи попадения.

Амандин Анри изравни в 98-ата минута, откакто беше изведена в дясно в пеналта и стреля под гредата.

В идната офанзива Южени Льо Сомер вкара от близко след пас на Шанис ван де Санден от дясно, а четири минути по-късно Ван де Санден подаде и за гола на Ада Хегерберг. Камил Абили реши всичко в 116-ата минута след трета поредна асистенция на холандската си съотборничка и Олимпик Лион още веднъж заслужи трофея.