Олимпик Лион допусна трета поредна грешна стъпка в Лига 1

...

Лион опита, но не успя да измъкне трите точки в голово шоу с Анже

Олимпик Лион позволи трета поредна неверна стъпка в Лига 1 след загубата с 0:2 ПСЖ и равенството 3:3 с Дижон. „ Хлапетата” не съумяха да победя Анже в мача от 8-ия кръг на френското състезание, откакто мачът приключи при резултат 3:3.

Гостите откриха резултата с гол на Мариано Диас още в 5-ата минута на срещата. В 30-ата пък за шанс на Анже Рафаел си означи автогол, изравнявайки за 1:1.Само 8 минути по-късно Муктар Диакаби възвърне преднината на „ хлапетата”, а в 41-ата Мемфис Депай осъществя за 3:1.

И откакто изглеждаше, че интригата е изцяло убита в дуела, Марсело съумя да си създаде червен картон и да остави отбора си с 10 индивида до края на срещата. Очаквано натискът от страна на Анже се ускори и Карл Екамби в 58-ата минута върна едно попадение в във вратата на Лион. Исмаел Траоре пък оформи за крайното 3:3 в 67-ата минута на срещата.

Така Лион се подрежда на 7-ата позиция в класирането с актив от 13 точки, а Анже е на 12-ото място с 9.