Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Промитеас със

...

Везенков с нов силен мач за Олимпиакос

Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Промитеас със 102:72 (20:18, 26:13, 29:22, 27:19) като посетител във втория мач от полуфиналните плейофи в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Така отборът на Олимпиакос поведе с 2:0 триумфа в серията, в която се играе до три победи от пет вероятни срещи. Третият дуел е в събота, 4 юни в Пирея.

Александър Везенков още веднъж изигра мощен мач за Олимпиакос и приключи като най-резултатен. Националът осъществя 20 точки, 10 битки и 2 асистенции за 25 минути на терена. Хасан Мартин добави 17 точки, 6 битки и 2 асистенции за триумфа на гостите.
 Везенков още веднъж господства в гръцкия шампионат

Олимпиакос се класира за полуфиналите на първенството

След относително равностойна първа част, баскетболистите на Олимпиакос поеха самодейността и поведоха с 46:31 до почивката, а след 30 минути резултатът бе 75:53.

За домакините от Промитеас Маркъс Фостър означи 19 точки.