Олимпиакос и Лудогорец завършиха при резултат 1:1 в първи мач

...

Лудогорец изпусна победата срещу Олимпиакос

Олимпиакос и Лудогорец приключиха при резултат 1:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани изиграха доста по-силен дуел и единствено шансът покри домакините и ги избави от провалянето три минути преди края. Двубоят стартира във високо движение, а първата добра опция се откри пред домакините. Кени Лала проби по лявото крило и центрира рисково. Първоначално отбраната на Лудогорец почисти, само че кълбото още веднъж се озова в Лала. Той повтори упражнението, само че ударът на Ахмед Хасан попадна в ръцете на Кристиан Кахлина. След 10 минути игра Кирил Десподов изкочи от дълбочина и напредна самичък против вратаря. Костас Цолакис избави неговия удар с крайник, а след това бе маркирана засада.  Лудогорец сътвори отлична опция за гол в 27-та минута, преди да се окаже, че Бърнард Текпетей е бил в състояние на засада.  Разградчани изпуснаха страхотна опция да поведат в резултата в 33-та минута. Каули Оливейра пусна отличен пас към Пиерос Сотириу, който беше изтърван от Рубен Семедо. Кипърският нападател изскочи самичък против Костас Цолакис, само че вратарят на гръцкия гранд се намеси решаващо и съумя да избави, избивайки в корнер. Отново Сотириу сътвори добър късмет в края на първата част, когато получи подаване от тъч с тил към вратата. Рубен Семедо го фаулира и получи жълт картон. От директен свободен удар Кирил Десподов стреля добре, само че малко над вратата в ъгъла, където стоеше Цолакис. В началото на второто полувреме Бърнард Текпетей завоюва ново нарушаване, откакто Папе Сисе го фаулира на границата на наказателното поле и получи жълт картон. Ситуацията този път бе надалеч по-удобна за Кирил Десподов, който трансферира стената и откри резултата - 1:0 за Лудогорец. Олимпиакос доближи до отлична опция да изравни в 58-та минута, когато капитанът Матийо Валбуена центрира от директен свободен удар в наказателното поле. Там Ахмед Хасан остана непокрит и от непосредствена непосредственост стреля с глава. Кристиан Кахлина обаче се бе позиционирал чудесно и съумя да избави вратата си от гол. Стогна се до 87-та минута, когато изстрел от дъгата на наказателното поле топката рикошира поредно от Вердон и Пластун и се озова в краката на резервата Камара, който нямаше по какъв начин да сбърка оставен самичък към точката за дузпата. Във втората минута на продължението Десподов можеше да донесе успеха за Лудогорец, откакто се измъкна зад отбраната и изпревари излезлия Цолакис, само че опитът му да вкара в празната врата от надалеч мина на сантиметри настрана.
Източник: dnesplus.bg