840 евро за вода: Защо домакинства от София получиха шокиращи фактури
Огромни сметки за вода, някои от които доближават до 840 евро - за това алармират хората от жилищен блок в столичния квартал „ Младост 1 ".
От „ Софийска вода " настояват, че е допустимо прикрито ползване. Оттам изясняват още, че шахтата, в която се намира основният водомер, е с асфалтиран похлупак и нямат достъп до нея. Хората от жилищния блок споделят обаче настояват, че капакът на шахтата е отварян и водомерът постоянно е бил наличен. Те сигнализират още, че има препокриване на интервалите при едно от последните засичания.
Последната фактура, която получихме през февруари е 513 евро. Периодът е от края на месец април предходната година. Начислени са ни 7647 кубични метра вода. Това е разпределено сред всички клиенти, а съгласно нашите водомери сме потребили 3600 кубични метра вода. Разликата е голяма ", споделя една от пострадалите. На нас ни дават информация, че това е регистрирано на общия водомер, което значи, че някой би трябвало да го е ревизирал и да е видял, че е тъкмо тази сума, добавя тя.
Ако желаеме спомагателна инспекция, би трябвало представител на етажната благосъстоятелност да заплати такса и тогава те ще подхващат дейности. Въпросът ни е належащо ли е да бъде заплатена такса? В наредбата е планувано, че при над 20% по-високо ползване първо би трябвало да се уведоми етажната благосъстоятелност. Такова съобщение, обаче, не е направено от „ Софийска вода ", сигнализират пострадалите.
Няма скрита консумация - нашите изби са безусловно сухи и ние не сме напълнили три олимпийски басейна, това е парадокс, декларира различен гражданин на жилищния блок в столичния квартал.
От компанията настояват още, че са намирали пространства без водомери. По думите на жителите на блока обаче такива пространства няма. Те настояват още, че „ Софийска вода " не им дава информация за това какъв брой клиента са вързани на общия водомер, макар че такава е желана.
Интересното е друго: в случай че приемем, че има теч, тази вода не е влезнала в канализация, само че все пак ни начисляват канализация и пречиствателна станция, споделя различен от пострадалите с висока сметка за вода.
Хората от жилищния блок са безапелационни, че ще желаят спомагателна инспекция поради шокиращите фактури за вода, които са получили.
От „ Софийска вода " настояват, че е допустимо прикрито ползване. Оттам изясняват още, че шахтата, в която се намира основният водомер, е с асфалтиран похлупак и нямат достъп до нея. Хората от жилищния блок споделят обаче настояват, че капакът на шахтата е отварян и водомерът постоянно е бил наличен. Те сигнализират още, че има препокриване на интервалите при едно от последните засичания.
Последната фактура, която получихме през февруари е 513 евро. Периодът е от края на месец април предходната година. Начислени са ни 7647 кубични метра вода. Това е разпределено сред всички клиенти, а съгласно нашите водомери сме потребили 3600 кубични метра вода. Разликата е голяма ", споделя една от пострадалите. На нас ни дават информация, че това е регистрирано на общия водомер, което значи, че някой би трябвало да го е ревизирал и да е видял, че е тъкмо тази сума, добавя тя.
Ако желаеме спомагателна инспекция, би трябвало представител на етажната благосъстоятелност да заплати такса и тогава те ще подхващат дейности. Въпросът ни е належащо ли е да бъде заплатена такса? В наредбата е планувано, че при над 20% по-високо ползване първо би трябвало да се уведоми етажната благосъстоятелност. Такова съобщение, обаче, не е направено от „ Софийска вода ", сигнализират пострадалите.
Няма скрита консумация - нашите изби са безусловно сухи и ние не сме напълнили три олимпийски басейна, това е парадокс, декларира различен гражданин на жилищния блок в столичния квартал.
От компанията настояват още, че са намирали пространства без водомери. По думите на жителите на блока обаче такива пространства няма. Те настояват още, че „ Софийска вода " не им дава информация за това какъв брой клиента са вързани на общия водомер, макар че такава е желана.
Интересното е друго: в случай че приемем, че има теч, тази вода не е влезнала в канализация, само че все пак ни начисляват канализация и пречиствателна станция, споделя различен от пострадалите с висока сметка за вода.
Хората от жилищния блок са безапелационни, че ще желаят спомагателна инспекция поради шокиращите фактури за вода, които са получили.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




