Ограничителните мерки, въведени в големите градове в Европа заради новия

...
Ограничителните мерки, въведени в големите градове в Европа заради новия
Коментари Харесай

Блокадите заради коронавируса намаляват замърсяването на въздуха в Европа

Ограничителните ограничения, въведени в огромните градове в Европа поради новия ковид, са довели до по-ниски равнища на замърсяване на въздуха, оповестява организация " Ройтерс ".

Градове като Брюксел, Париж, Мадрид, Милано и Франкфурт записват понижаване на междинните равнища на азотен диоксид в интервала 5-25 март в съпоставяне със същия интервал на предходната година, демонстрират изображения от спътника Сентинел-5. Този интервал съответствува с ограничаващите ограничения, които бяха въведени в доста европейски страни и доведоха до понижаване на трафика - най-големият източник на азотен диоксид, както и до спад в производството на предприятия, излъчващи излъчвания с парников резултат.

Новите изображения, публикувани от Европейската галактическа организация и оценени от Европейския алианс за публично здраве, демонстрират изменяща се компактност на азотния диоксид, който може да аргументи респираторни проблеми и рак. Изображенията, показани като карта, отразяват 20-дневни осреднени стойности, от които са изключени данните от дни, в които облаци понижават качеството на информацията.

Данните на Европейската организация по околна среда демонстрират сходна наклонност за интервала 16-22 март. В Мадрид междинните равнища на азотен диоксид са намалели с 56 % от седмица до седмица, откакто испанското държавно управление забрани несъществените пътувания на 14 март.

Европейският алианс за публично здраве означи обаче, че хората, които живеят в градове с замърсен въздух, са в по-голям риск от новия ковид, поради продължителното си излагане на нечист въздух, което води до намаляване на имунната система и затруднява реакцията й на инфекции.

Китай също записва понижаване на замърсяването с азотен диоксид през февруари, когато държавното управление наложи драконовски ограничения в битката с COVID-19.

В някои региони на Полша обаче равнищата на азотен диоксид остават релативно високи през март, евентуално поради преобладаващото потребление на въглища за отопление, показва " Ройтерс ".

Замърсяването на въздуха лишава прибързано към 400 хиляди живота всяка година, сочат данните на Европейската организация за околна среда. /БТА

Коронавирусът е най-голямата тематика за България и света, само че в случай че желаете да следите елементарно какво друго си коства да знаете, четете новата графа " Новини без ковид ".

Всичко, което би трябвало да знаете за: Коронавирусът (1241)
Източник: dnevnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР