Официалната цел на Израел е Иран да се откаже от

...
Официалната цел на Израел е Иран да се откаже от
Коментари Харесай

Иво Инджев: Израел e в ролята на защитник на себе си, но и защитник на вероятността от избухване на ядрена война

Официалната цел на Израел е Иран да се откаже от нуклеарната си стратегия. Трудно е спорът да обхване други страни в района. Израел се погрижи за това. Иранските милиции в Ливан бяха обезглавени. Същото може да се каже и за хутите, които заплашват Израел, само че са надалеч от опцията да накарат Тел Авив да се откаже от интервенцията. Това сподели журналистът Иво Инджев в предаването „ Тази събота " по бТВ.

Иран не може да се радва на интернационална поддръжка, съобщи той.

Аятоласите въоръжават терористични организации с години. „ Помагаха на режима на Асад в Сирия. Помогнаха му да сътвори химическо оръжие. Подпомагат с каквото могат експанзията на Русия против Украйна. При предходната борба в Иран имаше наслада по улици и частни домове с вярата това да докара до рухване на режима. Той е неизвестен измежду градовете и образованите хора ", изясни Инджев.

Той означи, че никоя страна не упреква Израел в експанзия.

„ На дипломатически език „ нужна е деескалация " е метод да се избегне осъждането. Ще се види дали Иран ще удари американски цели в Близкия изток. Ако го създадат, това ще бъде зле за тях. Американците не съумяха да повлияят на Иран даже и след 60 дни договаряния ", добави Иво Инджев.

Според него Иран не може да има нуклеарно оръжие, тъй като доктрината на режима е унищожаването на друга страна.

„ Израел e в ролята на бранител на себе си, само че и бранител на вероятността от експлоадиране на нуклеарна война от една страна, която не крие желанието си да я разпали. Ако Иран нападне с нуклеарни оръжия Израел, това ще докара до верижна реакция ", сподели още журналистът.

бТВ, „ Тази събота "

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР