Обявиха учредяването на нова коалиция Левицата. В нея участват АБВ

...
Обявиха учредяването на нова коалиция Левицата. В нея участват АБВ
Коментари Харесай

Обявиха учредяването на нова коалиция Левицата

Обявиха учредяването на нова коалиция " Левицата ". В нея вземат участие АБВ на Румен Петков, " Изправи се България " на Мая Манолова, " Движение 21 " на Татяна Дончева, дружно с група досегашни социалисти отпред с Валери Жаблянов.

Костадин Паскалев разгласи, че днешната коалиция е резултат от разговор в лявото политическо пространство, който е почнал преди 4 месеца. Той уточни, че ръководителят на Българска социалистическа партия е отказал този разговор, макар че Корнелия Нинова е била поканена. Този отвод е противен и много индикативен, съобщи Костадин Паскалев.

Според Валери Жаблянов политическата рецесия се дължи на раздробяването на партийната система.

" За страдание Българска социалистическа партия, която до неотдавна консолидираше левите хрумвания, се трансформира в отричане на политическия блян. Срамните подиуми през вчерашния ден на Конгреса на Българска социалистическа партия го демонстрираха ", разяснява Жаблянов.

По думите му задачата на новата " Левица " е да дадат късмет на българите да получат парламентарно посланичество. Той уточни, че " Левицата " не е благосъстоятелност на група хора в Българска социалистическа партия, а е на всички жители.

Мая Манолова съобщи, че България има потребност от обединена и мощна левица, която да бори бедността и неравенствата.

" Вчера Българска социалистическа партия е ускорила изборната си злополука, до момента в който десницата се сплотява. На този декор Левицата е същинска опция за избавяне на България. Целта е мощно парламентарно посланичество, което да отбрани ползите на хората, приходите, цените, противодействието на корупцията. " Левицата " няма да допусне и война с президентската институция ", добави Мая Манолова и прикани за основаването на Комисия за проверка на досегашното ръководство.

Спас Панчев от Земеделски съюз " Александър Стамболийски " съобщи, че Левицата е мястото на българските земеделци, които имат потребност от поддръжка. Новата групировка има потребност от необятно присъединяване в новия парламент, сподели още Панчев.

Татяна Дончева съобщи, че " Левицата " би трябвало да отговори на тежката фрагментация на политическото пространство.

" В дясно консолидацията е почнала, само че в ляво не поради съпротивата на Българска социалистическа партия. Левите хора се нуждаят от политическо посланичество. Това изисква управнически потенциал. Политиката не е място за хора, които занапред ще се учат. " Левицата " е формирана от волеви хора с потвърден опит. " Левицата " ще провокира конституционни промени за нова правосъдна промяна. Най-голямата спънка до момента беше, че главните политическите сили и бизнесът имат лобита в правосъдната система. " Левицата " не пази никого, само че разчита на поддръжка от всички политически сили. Ние работим за обединен индивид вляво ", акцентира Татяна Дончева.

Според Румен Петков ползата на България за участие в Шенген до момента не е бил предпазен от партиите и страната.

" Когато България е подготвена, тогава да влезе в еврозоната, не преди този момент. България към този момент не е енергийно самостоятелна. Престъпление и корупция е, в случай че енергийната диверсификация се заплаща от елементарния българин. Престъпление е и закриването на полицейски ръководства. Не на двойните стандарти ", сподели Петков, визирайки разликата, която страната прави сред украински бежанци и мигранти от Близкия изток.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР